Palavate ilmadega seoses kasvab elektriliinide pikemaks venimise tõttu madalale vajumise oht. Eesti Energia Jaotusvõrk palub inimestel katkenud või madalale vajunud õhuliinide juhtmetele mitte läheneda ning anda nendest teada rikketelefonil 1343.
Madalale vajunud elektriliine ei tohi puudutada ega nendele läheneda, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi. Samuti ei tohi puudutada ka puid, mille okstele liinid on vajunud, teatas Eesti Energia.
Eesti Energia Jaotusvõrk palub olla ettevaatlik kõrge tehnika kasutamisel liinikoridoride läheduses näiteks põllumaadel, sest liinid võivad olla harjumuspärasest madalamal.
Lisaks tõusis palavate ilmadega seoses märgatavalt elektrienergia tarbimine suurtes konditsioneeridega hoonetes. Eesti Energia Jaotusvõrk soovitab jälgida, et jahutusseadmete kasutamisest ei tekiks suuri ülekoormusi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.