Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupank (EBRD) teatas täna, et plaanib osta Eesti ja Leedu tuuleparkidelt CO2 krediiti.
EBRD Multilateral Carbon Credit Fund ostab krediiti kuuelt tuulepargilt, mida opereerib OÜ Nelja Energia, teatas pank. Tehingu peavad kinnitama Eesti ja Leedu valitsus, vahendas agentuur Bloomberg.
Kokkuleppe järgi ostab MCCF CO2 krediiti, mis tekib OÜ Nelja Energia kuuest tuulepargi projektist Eestis ja Leedus nn ühisrakenduse mehhanismi alusel.
Ühisrakendus on turupõhine lähenemine globaalsete kliimamuutuste tõkestamiseks, mille eesmärk on heitmete vähendamine sihtotstarbeliste investeeringute kaudu. Ühisrakenduse projektist tekib CO2 krediit (teise nimega heitkoguse vähendamise ühikud), mida saab kasutada ostja poolt heitmete vähendamiseks võetud kohustuste täitmiseks. (Heitkoguste vähendamise ühik on võrdne ühe tonni süsinikdioksiidi ekvivalendiga)
Nelja Energia osanikud on teiste seas Jüri Mõis, Hannes Tamjärv, Kalle Kiigske, Aivar Berzin, Peeter Mänd, Martin Kruus.
2009. aasta juunis paigutas EBRD 19 miljonit eurot investeerimisfondi Free-energy, mis on OÜ Nelja Energia üks osanikke.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tunnustatud ja pikaajalise kogemusega kinnisvaraarendaja
Everaus Kinnisvara on jõudsalt kasvatanud oma arendusmahte ning sellega seoses muudab oma ehitusstrateegiat ja otsib oma meeskonda pühendunud spetsialiste, kes soovivad anda panuse kaasaegsete elu- ja ärikeskkondade loomisesse.