• 05.09.10, 17:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saksa, Brasiilia ja Hiina ettevõtted panustavad Nigeeriasse

Naftariik Nigeeria kahekordistab 2011. aasta lõpuks või 2012. aasta alguseks enda majanduskasvu, lubab riigi rahandusminister Olusegun Aganga, vahendab BBC.
Minister Ananga julgeb nii väita pärast seda, kui riigi majandus kasvas tänavu esimese poolaasta jooksul 7% loodetust enam.
Minister kirjeldas valitsuse ambitsioonikat reformiplaani, mille järgi ehitatakse Nigeeriasse korralik infrastruktuur ning erastatakse energeetikasektor.
Ananga väitel on Nigeeriasse investeerimisest huvitatud nii Brasiilia, Saksamaa kui Hiina suured ettevõtted.
"Ei möödu nädalat, kui minu ukse taga ei käiks Saksamaa ja Brasiilia võimalikud investorid. Inimesi käib isegi hiinast. Lisaks veel väga pajudest teistest riikidest. Nad kõik soovivad Nigeeriasse investeerida. Usun, et pärast seda, kui oleme suutnud rajada korraliku infrastruktuuri ja viinud läbi erastamisprotsessi, võiksime 2012. aastaks saavutada 10%-lise aastase majanduskasvu," rääkis Nigeeria rahandusminister BBC-le.
Nigeeria on Aafrika suurim riik, maailmas rahvaarvult 8. kohal. Riigi pindala on 923 768 km2 ning Nigeerias elab 2009. aasta seisuga peaaegu 155 miljonit inimest. 
CIA Faktiraamatu andmetel ulatus 2009. aastal riigi SKP per capita 2300 USD-ni. Mullu küündis riigi SKP 6,1%-ni.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.

Hetkel kuum

Arendamine on pikk ja vaevarikas töö.
Uudised
  • 07.05.25, 06:30
4 eksperti: uusarendustes nõutakse enim just neid eluasemeid
Siin on mõtteainet üksjagu. Liiati muutjaid on üsna mitu.
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing osutab üürituru kurvale vastuolule.
Suur lugu
  • 30.04.25, 06:45
Elukondlik üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera
Eluasemearendus ja -turg söövad endil jalgu alt - ees on pikk ja valuderikas kümnend
Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik tegi tõsised liigutused.
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
Tallinna linnaplaneerimise abilinnapea Madle Lippus ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets.
Saated
  • 01.05.25, 13:00
Planeeringu menetlemisel jätab omavalitsus seaduse täitmata
Sinna idapoole valglinnastub Tallinn nüüd aina enam.
Uudised
  • 02.05.25, 11:45
Tallinn valgub laiali idasuunas
Tallinna lõuna-, eriti läänesuund muutub elitaarsemaks ja kallimaks
Esimesed mereäärsed korterid valmisid nüüd kevadel.
Uudised
  • 07.05.25, 08:00
GALERII: Scandiumi Marienholm võtab kuju
Vaata põnevaid vaateid! Arenduse I etapist on müüdud üle poole.
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
Uudised
  • 06.05.25, 06:45
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
3D-visuaal Avalon Plaza välisvaatele
  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele