Kaks aastat tagasi riigikogu keskkonnakomisjoni juhtinud, praegune siseminister Marko Pomerants ütleb, et IRL võitles toona põhimõtte eest põlevkivi kaevandamiseks ette nähtud mahtu mitte ületada.
"Paistis, et teistele erakondadele ei olnud see tollal nii oluline. Mis neile oluline oli? No eks seda pea nende käest küsima, aga kaks asja võiksin nimetada. Esiteks võis neil olla mingisugune huvi millelegi kaasa aidata. Teiseks, võib-olla nad tõepoolest uskusid, et see, mille poolt kõnelevad ja hääletavad, ongi kõige parem viis Eestis põlevkiviga ringi käia," rääkis Pomerants.
Ta mäletab, et maapõueseaduse menetlemise ajal käisid keskkonnakomisjonist läbi kõigi osapoolte esindajad.
"Kiviõli Keemiatööstuse inimesed olid kindlasti ka aruteludesse kaasatud," lisas toonane keskkonnapoliitik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pomerants möönab, et tema isiklikult Nikolai Reismanit varasemast suurt ei teadnudki.
"Ainult siis, kui olen Ida-Virumaal käinud, on kohalikud mulle rääkinud, et on kaks inimest: Tammed ja Reisman, kes tülitsevad. See on neil juba aastaid kestnud, aga nii pöörast asjade käiku ei osanud ilmselt keegi ette ennustada. Aga eks raha ole inimesed varemgi tülli ajanud," lisas siseminister elutargalt.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ettevõtte kasv, äristrateegia muutused ja töötajate kasvavad ootused esitavad kontorite sisustamisele aina uusi väljakutseid. Paraku ei suuda paljud ettevõtted nende muutustega sammu pidada. Sageli ei märgata, et kontor ei toeta enam seda, kuidas inimesed tegelikult töötavad. Sisekujundajad näevad seda iga päev – ruumid justkui toimivad, aga nende tegelik potentsiaal jääb kasutamata. Just selle lisaväärtuse leidmine ongi see, millega sisekujundajad ettevõtteid toetada saavad.