28. oktoober 2010

Jaanus Otsa: üleskutse streikimisele on demagoogia

Lihtsalt selline üleskutse, et kuskil keegi peaks rohkem streikima, on demegoogia valdkonda kuuluv väide, arvas suurettevõtja Jaanus Otsa.

“Mina ei ole absoluutselt nõus, et streikimine on hea plaan. Igas ettevõttes on oma kultuur ja oma kokkulepped, seega peaksid arutelu toimuma ettevõtte tasemel,” selgitas Otsa.

Eile ilmus Delfis Transpordi Ametiühingu esimees Peep Petersoni arvamusartikkel, kus ta soovitas töötajatel võtta õppust Euroopa riikidest ja kutsus neid üles oma õiguste kaitseks aktiivsemalt streikima, et uhkeid villasid ehitavad suurettevõtjad oleksid sunnitud töötajate palku tõstma

Ärimees Oleg Gross leidis, et Petersoni sõnavõtt on avalik klassiviha õhutamine.

Otsa sõnul peab tänapäeval üks väike- või suurettevõte töötama meeskonna tasemel, kus kõik teavad oma kohustusi, on motiveeritud ning pingutavad ühise eesmärgi nimel. “Kui töötajad on sellest huvitatud, siis on tulemus hea, palgad head ja pole põhjust streikimiseks,” kommenteeris Otsa.

Otsa põhjendas, et kui inimene on rahul ja motiveeritud, siis pole üldse oluline, kas ta on omanik, juht või lihttööline. Tal läheb alati hästi ning seega on ka töötulemused head.

“Probleemid tuleb lahendada ettevõtte ning kogu ühiskonna tasandil, kus igaüks peab saama endale jõukohase ja motiveeriva ülesande, mille eest makstakse väärikat tasu,” rääkis Otsa.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806