17. november 2010
Jaga lugu:

Kapo kahtlustab ehitajaid konkurentsi kahjustamise katses

Nordecon teatas börsile, et Nordecon Infra AS-i suhtes algatud kriminaalasja raames uuritakse, kas on toimunud konkurentsi kahjustavakokkuleppe sõlmimise ja tegevuste kooskõlastamise katset. Nordecon lubab menetlejatega igakülgset koostööd teha.

Nordecon International AS teatas, et 16. novembril 2010 viis kaitsepolitseiamet Nordecon International AS-i tütarettevõtja Nordecon Infra AS-i kontoriruumides läbi läbiotsimise, mille käigus menetleja selgituse järgi koguti dokumente ja informatsiooni seoses kahe maanteeameti riigihanget puudutava kriminaalasjaga. Menetlustoimingute käigus kuulati üle Nordecon International gruppi kuuluvate äriühingute juhtivtöötajad. Kaitsepolitseiameti selgituse kohaselt uuritakse kriminaalasja raames, kas on toimunud konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimise ja tegevuste kooskõlastamise katset.

Nordecon Infra AS teeb kriminaalasja menetluses menetlejatega igakülgset koostööd ning on omalt poolt kinnitanud, et tema tegevus nii hankemenetlustes kui hankemenetluste väliselt on olnud igati õiguspärane.

Konkurentsiseaduse § 4. Konkurentsi kahjustava kokkuleppe, kooskõlastatud tegevuse ja ettevõtjate ühenduse otsuse keeld(1) Keelatud on konkurentsi kahjustava eesmärgi või tagajärjega ettevõtjatevaheline kokkulepe, kooskõlastatud tegevus ja ettevõtjate ühenduse otsus (edaspidi kokkulepe, tegevus ja otsus), sealhulgas:

1) otsene või kaudne kolmandate isikute suhtes hinna- ja muude kauplemistingimuste kindlaksmääramine, sealhulgas kauba hinna, tariifi, tasu, juurde-, alla- või mahahindluse, abonement-, lisa- või täiendava tasu, intressimäära, rendi või üüri määramine;2) tootmise, teenindamise, kaubaturu, tehnilise arengu või investeerimise piiramine;3) kaubaturu või varustusallika jagamine, sealhulgas kolmandale isikule kaubaturule pääsu piiramine või püüd teda sealt välja tõrjuda;4) konkurentsi kahjustava teabe vahetamine;5) võrdväärsete kokkulepete puhul erinevate tingimuste rakendamises kokkuleppimine, millega äripartnerid pannakse ebasoodsasse konkurentsiolukorda;6) kokkuleppe sõlmimise eelduseks tingimuse seadmine, et teine pool võtab endale kokkuleppe objektiga mitteseotud lisakohustusi.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee