5. detsember 2010
Jaga lugu:

Ansip tahaks investeerida Leedu tuumajaama

Peaminister Andrus Ansipi sõnul on Eesti jätkuvalt väga huvitatud Leedu tuumajaama projektis osalemisest.

“Kuigi täna suudab Eesti tagada 100-protsendiliselt oma elektrivajaduse ise, on meile oluline mitmekesistada elektritootmise allikaid ning üheks variandiks on Eesti osalus Leetu kavandatavas tuumajaamas. Selle projekti elluviimine Leedu, Läti, Eesti ning Poola ühistööna muudaks piirkonna elektriturgu senisest palju ühtlasemaks ning seoks riike veelgi,” lausus Ansip.

Käesoleva aasta lõpuks oli Leedul plaanis valida tuumajaama rajamiseks strateegiline partner, kuid riigihanke võitnud Lõuna-Korea firma teatas ootamatult, et loobub projektis osalemast.

Kuigi jaama rajamine on algselt kavandatud ajaraamist maha jäänud, on Leedu võtnud vastu rea tuumajulgeolekut ja jäätmekäitlust käsitlevaid seadusi, millega on kõrvaldatud õiguslikud takistused elektrijaama ehitamiseks.

Ansipi sõnul on kõigile Läänemere äärsetele riikidele heaks sõnumiks piirkonna energiajulgeoleku kindlustamisel edasiminek Leedu-Poola 1000 megavatise elektriühenduse rajamisel.

“Koos Eesti ja Soome vaheliste Estlink kaabitega aitavad lõunapoolsed kaabliühendused meil liituda Euroopa võrkudega ning vähendada Balti riikide energeetilist isoleeritust,” ütles Andrus Ansip.

Täna Varssavis kohtunud Eesti peaminister Andrus Ansip, Läti peaminister Valdis Dombrovskis, Leedu valitsusjuht Andrius Kubilius ja Poola peaminister Donald Tusk arutasid piirkonna energeetikaküsimusi.

Leedu peaminister Andris Kubilius andis oma kolleegidele põhjaliku ülevaate Leetu, Visaginase plaanitava uue tuumajaama projekti hetkeseisust. Kubiliuse kinnitusel alustatab Leedu pärast strateegilise partneri kaasamiseks korraldatud riigihanke luhtumist otsekõnelusi võimalike uute tuumikinvestoritega.

Energeetikaga seotud teemadest käsitleti veel 2014. aastaks Poolasse, Swinoujsciesse rajatava veeldatud maagaasi terminaliga seonduvat ning Eesti, Läti, Leedu ja Soome võimalusi rajada ka ühte neist riikidest piirkonda maagaasiga varustav terminal.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee