Euroopa Liidu energiaturu liberaliseerimise plaanid on seadnud löögi alla Venemaa investeeringud, sealhulgas Nord Streami gaasijuhtme rajamise teise etapi, ütles Vene riigiduuma asespiiker Valeri Jazev.
Ta rääkis Brüsselis toimunud videokonverentsil, et Venemaa seadusandjad on esitanud Euroopa Komisjoniga energeetikaküsimustes läbirääkimisi pidavale komisjonile oma ettepanekud. "Üheks peamiseks ettepanekuks on see, et investeeringud, mida Venemaa ettevõtted on juba teinud, oleksid kaitstud," vahendas ERR poliitiku öeldut.
Jazev, kes on ühtlasi ka Venemaa maagaasiliidu juht, märkis, et kuna Poola ja Leedu tõlgendavad ELi direktiive tähenärijalikul moel, võib Venemaa energiamonopol Gazprom nendele riikidele müüdava maagaasi hinda riski kasvu tõttu tõsta.
Jazevi sõnul seavad ELi energiaturu liberaliseerimise plaanid Venemaa investeeringud ohtu ning seetõttu on Venemaa peatanud Nord Streami gaasijuhtme teise etapi elluviimise, kuna huvi selle vastu on vähenenud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.