Arvestades Jaapani kaugust Eestist ei kujuta juhtunu Eestile ohtu, teatas Keskkonnaamet.
„Kuigi aatomienergiaagentuuri teade on lakooniline ja täpsed asjaolud juhtunu kohta puuduvad, ei kujuta juhtunu Eesti geograafilist asukohta arvestades meile mingit ohtu,” ütles keskkonnaameti kiirgusosakonna nõunik Toomas Kööp.
Vastavalt Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri teatele häirus 11. märtsil Jaapanis maavärina tõttu Fukushima Daiichi tuumaelektrijaama reaktori nr 1 varustatus jahutusveega. Selle tagajärjel tõusis aurureaktoris auru rõhk ning toimus plahvatus.
Jaapan teatas IAEA-le täna kell 9.00 UTC järgi, et reaktoris nr 1 toimus plahvatus. IAEA teate kohaselt täpsem informatsioon plahvatuse põhjuste ja tagajärgede kohta puudub.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?