Fukushima reaktorituuma teraskorpuse väljatöötamises osalenud Jaapani tuumainsener Masashi Goto ütles, et rajatis ei olnud tehtud maavärinas või hiidlaines vastupidavaks ning selle ehitaja Toshiba oli sellest teadlik.
Goto kardab enda sõnul kõige enam seda, et plahvatused esimeses ja kolmandas reaktoris võisid kahjustada kaitsehoonet, mis takistab radioaktiivsel materjalil atmosfääri pääseda, vahendasid ERR Uudised välismeediat.
Kuna reaktoris kasutatakse seguoksiidkütust, mille sulamistemperatuur on tavalise kütuse omast madalam, siis levib plutoonium sulamise ja plahvatuse korral kaks korda suuremale territooriumile kui tavalise tuumakütuse plahvatuse korral, lausus Goto. Tema sõnul on järgmised 24 tundi otsustava tähtsusega.
Reutersi teatel on tuumajaama ümbritsev kaitsehoone senini terve ning kui kütusevardad peaksidki sulama, ei pääse radiatsioon välja.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvaraturg muutub kiiresti, sest koduostjate ja üürnike ootused kodule on ajas nihkunud. Kuna eluasemekulud kasvavad ja perede eelarved on pingul, eelistatakse üha enam kodusid, kuhu saab kohe sisse kolida ning millel on hea hinna-kvaliteedi suhe. See areng mõjutab oluliselt ka seda, kuidas arendajad ja sisekujundajad eluruume planeerivad. Kinnisvaraeksperdi sõnul teevad inimesed ostuotsuse kiiremini, kui nad ei pea tegema suuri lisakulutusi.