22. märts 2011

Eestlased leidsid Afganistanis 9 miljoni eurose uimastipeidiku

Eesti kaitseväelased avastasid eelmisel nädalal Lõuna-Afganistanis Nad-e Ali piirkonnas uimastipeidiku 175 kilo oopiumiga. Helmandi väekoondise hinnangul on uimastikoguse turuväärtuseks üle üheksa miljoni euro.

"Jalaväekompanii kaitseväelased hõivasid koos Afganistani Rahvusliku Armee sõduritega patrulli käigus hoone, et püstitada sinna vaatluspost," ütles jalaväekompanii Estcoy-11 ülema abi kapten Madis Koosa. "Hoonest leidsime isiku, kes oli ka varem kinni peetud kahtlustatuna mässuliste heaks töötamises, kuid kes tõendite puudumise tõttu siiski hiljem vabastati. Seetõttu otsustasime kahtlase isiku eluruumid põhjalikult läbi otsida ning avastasime  põranda sisse peidetud suure koguse oopiumi," kirjeldas ta.

Kaitseväelased leidsid peidikust 25 seitsmekilost uimastianumat. Pärast peidiku avastamist alustasid uimastite konfiskeerimist ja edasist menetlemist selleks volitatud Afganistani rahvuslikud julgeolekujõud. Sellise koguse narkootikumide omamise eest võib Afganistanis saada kuni 17 aasta pikkuse vanglakaristuse.

Estcoy-11 teatel on jalaväekompanii eesmärgiks domineerida oma vastutusalal Helmandi provintsi Nad-e Ali põhjapoolses osas ning näidata rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude kohalolekut. Kompanii ülesandeks on kohaliku elanikkonna kaitsmine ja Talibani võitlejate tegevuse segamine.

Kaitsevägi osaleb NATO juhitud sõjalisel operatsioonil Afganistani rahvusvaheliste julgeolekutagamisjõudude ISAF koosseisus alates 2003. aastast.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474