20. aprill 2011

Letofini mehed seotud ASi Kolle võlakirjapettusega

Maksupettuse kahtluses uurimise alla sattunud Letofin Tradingu omanik Mark Eivin ja töötaja Dmitri Konovalov aitasid ASi Kolle võlausaldajail naha üle kõrvade tõmmata, kirjutas Äripäev 2009. aasta augustis.

Kui tosin investorit 2007. aasta kevadel enam kui sada miljonit krooni Kolle võlakirjade alla panid, ei osanud nad uneski näha, et ehitusfirma neile raha lunastamise päeval häbitu pettuse korraldab ja laenutagatised tagaselja realiseerib.

Investoritele võlakirju müünud SEB reklaamis 2007. aastal, et Kolle võlakirjade tagatiseks on 98 protsenti Kolle tütarfirma Taloti aktsiatest. Võlakirjade lunastamistähtaeg saabus 2009. aasta aprilli lõpul, kuid siis tabas investoreid ebameeldiv üllatus.

Nimelt oli kõigest paar nädalat varem suurendatud hüppeliselt Kolle aktsiakapitali, mille tõttu langes võlakirjainvestorite kuuluva tagatise suurus kõigest 22 protsendini Taloti aktsiatest. Seega kaotasid võlausaldajad kontrolli tagatise üle ning betoonifirma enamusosanikuks sõi ennast sisse majutusega tegelev ja 2008. aastal poole miljoni kroonist käivet näidanud pisifirma Viru Backpackers.

Taloti aktsiakapitali suurendamise kaudu ühtäkki betoonitoodete valmistaja suuromanikuks saanud Viru Backpackersi omanik ja ainus töötaja oli avalikkusele tundmatu 59aastane Dmitri Konovalov.

Dmitri Konovalov ise töötas logistikuna kütuste hulgimüügifirmas AS Letofin Trading ning kuulus kinnisvarafirma Goodfirm OÜ juhatusse. Mõlema ettevõtte üks omanikke oli Mark Eivin. Siit jõuabki niidiots tagasi Taloti juurde - Eivin oli Taloti emafirma Kolle esindaja ja nõustaja, kui see pidas investoritega võlakirjade ümberstruktureerimiseks läbirääkimisi.

Peale nõustaja ameti ühendas Mark Eivinit ASiga Kolle veel fakt, et Eivin kuulus Eesti Juudiusu Koguduse sihtasutuse juhatusse. Viimane vedas Tallinna uue sünagoogi ehitamist, ning sünagoogi ehitas valmis just Kolle.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474