Endisesse Glaskeki Tallinna tootmishoonesse kolinud Arutech Parimad Aknad OÜ plaanib tootmismahtu hüppeliselt kasvatada ja võtab selleks tööle kuni 70 inimest.
Veebruaris kolis Arutech uude majja aadressil Peterburi tee 47B, et saaks toota kvaliteetseid aknaid suures mahus, teatas ettevõte täna. Kolimine lubab Arutechil toota nüüd aknaid mitmekordselt rohkem, kui endisel tootmispinnal.
Teiseks suutis Arutech masu ajal hakkama saada võlgade ja laenudeta, lisas aknatootja. Kolmandaks kasvas Arutechi käive juba 2010. aastal 56,6% ja kasum 7,5 korda, loetles ettevõte uute tootmispindade rentimise põhjusi.
Seetõttu otsustas Arutech veel ühe akende tootmise liini ja suurendada tootmismahtu kuni 360-400 aknani päevas. Vastavalt äriplaanile paigaldati uus tootmisliin mai alguses. Kuu lõpus hakkab see täies mahus tööle. Kui praegu töötab Arutechi aknatootmises 130 inimest, siis peagi tõuseb töötajate arv 200ni.
Reedel oli Arutechil CV-Online'i portaalis neli töökuulutust, milles otsiti müügiesindajaid Tallinna, Viljandisse ja Valka.
Arutech Parimad Aknad OÜ kuulub Svetlana ja Areg Arutjunjanile. Äriregistri andmetel oli etetvõtte 2009. aasta käive 32,8 miljonit krooni ning kasum 0,2 miljonit krooni. Aasta enne seda oli käive küll 57,6 miljonit, kuid kahjum 2,8 miljonit krooni.
Tartu külje all olevasse Glaskeki tehasesse seab end sisse Tiina ja Kaido Maisveele kuuluv puitmajade tootja Lasita Maja, mis toodab ja ekspordib üle 20 000 puitmaja aastas.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
3
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
4
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
5
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
6
Uudised
  • 13.08.26, 06:15
Ostja ei kauple sageli mitte hinna, vaid riski pärast
Ostja otsust mõjutavad 4 tõsist riski

Hetkel kuum

Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Antud piirkonnas arhitektuurselt ja linnaruumiliselt probleemne Solarise Keskus püstitati 2009. aastal Estonia teatri ja Eesti Panga ning Teatri väljaku lähistele. Värske juht püüab seda keskust päästa. Kas see õnnestub, näitab aeg.
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
Fotol on Tõnu Toompark ja Karin Vinkel võtsid teemad osadeks hoo ning lustiga.
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
Hooned kerkivad. Hoonete projekti arhitektuurse lahenduse on loonud ARS Projekt.
Uudised
  • 10.08.26, 11:13
Leedu investorid panid Endoveri võlakirjadele käpa peale
Vaata galeriist, kuidas arendus välja hakkab nägema
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm vaatab tulevikku optimismiga.
Uudised
  • 10.08.26, 10:44
Tallinna suurima linnaosa arendaja kaotas raskelt kasumit, ent ambitsioon kannustab
Möödunud aasta võrdlusbaasi mõjutas maadiil
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
“Siin ei ole kahte arvamust: pakkumist on palju, ostjaid vähe,” ütles kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. Iga uusarenduses müüdud korteri kohta tuleb 1,3 uut.
Uudised
  • 07.08.26, 06:30
Turul uputab uutest korteritest: arendajad hindu langetama ei kibele
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele