Tänane Äripäev kirjutab riigile kuuluva Eleringi magusast kasumist. Kui Eesti firmade ärikasumi keskmine rentaablus ei ulatunud isegi buumiaastatel üle 10%, siis võrguettevõtte Eleringi sarnane näitaja pole alla 25% langenud.
Elering on monopolfirmade seas kasumimarginaalilt kerkinud juba paljukirutud Tallinna Vee ja Levira vääriliseks.
Monopolidest suurimat kulumieelset kasumimarginaali (EBITDA) näitab mulluste majandustulemuste järgi Tallinna Vesi (66,6%), millele järgnevad tele- ja raadiosaatekeskus Levira (55,5) ning Elering (49,4). Ometi ei tee konkurentsiamet ega majandusministeerium sellest numbrit – nende vaadatud andmete põhjal olevat kõik korras.
Loe pikemalt tänasest Äripäevast, selleks telli leht
SIIT või osta päevapilet
SIIT.Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.