27. mai 2011

LHV: Merko Ehitus vedas alt

Merko Ehituse esimese kolme kuu majandustulemused olid oodatust kehvemad, ehkki nende suurt kahjumit ei saa ehitusturu kehva seisu tõttu üllatuseks pidada, ütleb LHV Pank kommentaaris Merko Ehituse tulemustele.

Järgneb LHV Panga vanemanalüütiku Kristo Oidermaa kommentaar täna avaldatud tulemustele. 

Merko Ehituse esimese kvartali finantstulemused olid loodetust nõrgemad. Siiski on ettevõte varasemalt avalikult rääkinud ehitussektori raskustest ning seetõttu ei saa suurt kahjumit ka üllatuseks pidada. Prognoosisime esimese kvartali kahjumiks 1,0 miljonit eurot, kuid Merko tegelik kahjum oli 4,1 miljonit eurot.

Oodatust suurema kahjumi peamine põhjus on vähenenud ehituslepingute kasumlikkus ning teist kvartali järjest raporteeritud tulevaste ehitustööde kasumlikkuse allapoole korrigeerimine. Seega peegeldab Merko esimese kvartali tulemus ilmekalt ehitussektori hetke peamist riski, mis on sisendihindade tõus.

Siiski tuleb rõhutada, et esimene kvartal on ehitusettevõtetele hooajaliselt kehv periood. Veidi kindlust tuleviku kohta lisab ettevõtte prognoos, mis ütleb, et isegi väikese sisendihindade tõusu mõjul on võimalik aasta kasumis lõpetada. LHV Panga soovitus Merko Ehituse aktsiale on Neutraalne.

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474