Korterelamuid ehitatakse kindlasti rohkem kui aasta tagasi, kuid lao- ja tööstushoonete järele on nõudlus jätkuvalt suhteliselt tagasihoidlik, rääkis Harju Ehitus AS tegevjuht Aavo Teder.
Statistikaameti teatel ehitasid Eesti ehitusettevõtted tänavu II kvartalis Eestis mullusega võrreldes 10% rohkem. Enim sai hoogu juurde eluruumide ehitus ning üle poole 406 valminud kodust asus ühepere-, kahepere- või ridaelamus.
„Seda, et rohkem ehitatakse kui aasta tagasi, on kindlasti tunda ja näha. Aasta tagasi oli ehitusturg ju peaaegu täiesti kokku kukkunud,“ kirjeldas Teder üldist olukorda ehitusturul.
Eramute turu elavnemist Teder kommenteerida ei oska, kuna ettevõte üheperemaju eriti ei ehita. Korterelamuid ehitatakse aga küsitletu kinnitusel kindlasti rohkem kui aasta tagasi. „Kuna eelmisel aastal peaaegu ei ehitatudki midagi, siis seetõttu annab igasugune väiksemgi elavnemine kohe tunda,“ sõnas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Teder põhjendas turu elavnemist sellega, et inimesed on natuke optimistlikumad ja julgemad. „ Eks on otsustatud ära teha investeering, mis on ehk paljudel pikka aega mõttes olnud. Nüüdseks on aru saadud, et põhi saadi kätte ja täna hinnad igal juhul tõusevad,“ selgitas Teder.
Ta lisas, et korterite järele on tekkinud nõudlus ja sellepärast on põhjus arendajatel ja ehitajatel ehitada.
Lao- ja tööstushoonete järele on Tedre hinnangul nõudlus jätkuvalt suhteliselt tagasihoidlik. „Võrreldes möödunud aastaga on tõenäoliselt natuke parem, kuid mitte ilmselt piisav selleks, et ehitusturul mingit tõusu tekitada,“ märkis ta.
Tulevik sõltub Tedre arvates suuresti maailmamajanduse olukorrast. Kuna tendentsid on ilmselt veel välja kujunemata, siis väga suurt tõusu lähiajal ilmselt oodata pole, arvas ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?