• 26.09.11, 13:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hiina miljardär tahab tungida Põhjamaadesse

Islandi kuurordiehitusse 200 miljonit dollarit investeeriv Hiina miljardär teatas, et kasutab seda projekti hüppelauana teiste Põhjamaade turule, vahendab Bloomberg.
55aastane Huang Nubo plaanib rajada viie aasta jooksul kuurorte riikides nagu Taani, Soome ja Rootsi. Ta peab Islandil kõnelusi 300 ruutkilomeetri maa ostuks 8,8 miljoni dollari eest viie farmeriga, lootes valitsuselt heakskiitu kahe nädala jooksul.
Arendaja laieneb väljapoole Hiinat, et kasutada ära üleilmseid langevaid varade hindu. Islandi aktsiaindeks on kukkunud kolme aastaga 85 protsenti.
"Tehing on atraktiivne ja on hea ka minu laienemiseks Põhjamaadesse," ütles Huang. "Kui finantskriisi ei oleks olnud, ei oleks nad minule maad müünud. Loomulikult peame me ostma odavalt," lisas ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele