Tallinna linnapea Edgar Savisaar küsis kultuuriminister Rein Langilt toetust Lasnamäe õigeusukiriku juurde pühapäevakooli ehituseks 645 000 euro ulatuses, ent Lang võimalusi toetuseks ei näe.
"Jumalaema "Kiirestikuulja" ikooni kiriku ehitust Lasnamäel teostatakse rahvakorjanduste ja sponsorite toetuste arvelt. Kuid vahendite nappus tingib ehitusega venitamist, mis tekitab probleeme mitte ainult õigeusklike kogukonnale, vaid ka Tallinna linnale," seisab linnapea kultuuriministrile saadetud kirjas.
Savisaar selgitab, et kiriku territooriumile on kavas ehitada pühapäevakooli kahekorruseline hoone konverentsisaali, näituse- ja haldusruumidega, objekti maksumuseks on 920 000 eurot.
Lang ütles pärast eilset kohtumist Savisaarega ERRile, et ministeeriumi toetuse eraldamise tõenäosus on nullilähedane, sest selleks pole vahendeid ette nähtud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Mullu sügisel teatas kaitsepolitsei, et Savisaar küsis Venemaa Raudteede juhi Vladimir Jakunini juhitud fondilt keskerakonnale 1,5 miljonit eurot toetust. Savisaar väitis toona, et toetus pidi minema Lasnamäele ehitatavale õigeusukirikule.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.