Kunagine Põhja-Eesti panga hoone Tallinnas Pärnu mnt 12 leidis endale hiljuti uue omaniku elamislubade skandaali keskmes olevate nn Kooli tänava investorite seast.
Äripäeva andmetel oli ostutehing suurusjärgus 7 miljonit eurot.
Varem kreeklase Nikolaos Sarrose ja tema kolme tütre firmale Sigma Real Estate kuulunud maja vahetas omanikke kuu aega tagasi. Hoone kuulub nüüd oktoobris registreeritud Parnu mnt 12 RE OÜle, mille omanikeks on Evgeny Mulyukov ja Vitaly Yakovlev. Neist esimese nimi jookseb läbi seoses möödunud nädalal avalikuks tulnud elamislubade skandaaliga Kooli tänava investorite nimekirjas. Mulyukov oli üks neist paljudest Vene ärimeestest, kes on investeerinud siia 65 000 eurot, mis annab talle õiguse taotleda Eesti elamisluba.Mulyukovi ja Yakovlevi ostetud majas on läbi aegade tegutsenud erinevaid finantsasutusi: börs, Põhja-Eesti pank, Preatoni pank ja praegu on see Marfin panga „koduks“. Maja endine omanik Sarros on nii eraisikuna kui ka Sigma Real Estate Marfin panga aktsionär. Panga juht Riho Rasmann ei osanud kommenteerida, miks Sarros maja maha müüs. Kuid ta sõnas, et pangal on pikaajaline leping ruumide kasutamiseks ning kusagile oma praegusest asukohast kolida küll pole plaanis.
Autor: Haldusuudised.ee

Hetkel kuum

Siin laiub potentsiaal. Ees Talsinki visuaal ja taamal Tallinna Sadama arendatav ala.   Vasakule, kaadrist välja jääb investoreid paelunud Tallinna Linnahall. Eesolevasse hoonesse plaanib ankruüürnik asuda aastal 2028
Uudised
  • 18.08.26, 10:59
Magus diil: Sõõrumaa sai Talsinki kvartalisse toeka kaasomaniku
Rahkrabin kasvas
TOP
  • 21.08.26, 11:57
Arendajate palga TOP: vaata kui palju keegi aastal 2025 maksis
Ülevaatlikust tabelist selguvad kõnekad pingeread. Lisaks vaata, kelle juurde töötajad läksid ja kelle juurest lahkusid
Vana tehasehoone asemele tuleb 20 000 ruutmeetrit uut pinda.
Uudised
  • 19.08.26, 11:41
Piilmannid käivitavad Telliskivis 70-miljonise ehituse. Linnar Viiki näitusepind pannakse telki
Ärilinnaku rekonstrueeritava M-hoone arhitektuurse lahenduse autorid on Kadarik Tüür Arhitektid ja Salto Arhitektid koostöös VÄLI Arhitektidega
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.
Börsiuudised
  • 19.08.26, 11:16
Tallinna suure linnaosa arendaja hakkab uut juhti otsima
Favorte REIF juhataja Hendri Hinno.
Uudised
  • 19.08.26, 11:01
Stock-office - kellele seda küll on vaja? 3 levinud müüti
Talsinki kvartalisse kerkib uus Sokos hotell
Uudised
  • 24.08.26, 11:17
Talsinki kvartalisse kerkib uus Sokos hotell
Pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline.
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
Pärnu kinnisvaraturg ei konkureeri enam üksnes kohalike ostjate pärast, vaid linn pakub huvi ka inimestele Tallinnast, Tartust ja Soomest, kes otsivad teist kodu, investeerimiskorterit või võimalust kolida rahulikumasse elukeskkonda. Seileri Kvartal kerkib kunagise Pärnu Masinatehase alale ning annab endisele tööstusmaale uue funktsiooni ja piirkonnale uue ilme.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.08.26, 09:46
Pärnu taristu- ja kinnisvara-investeeringud meelitavad huvilisi kiirelt tegutsema

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele