Andmekaitse inspektsioon teatas, et algatas maamaksuvabastuse saajate isikuandmete lekkimise asjas menetluse.
Delfi teatel said eile vähemalt 30 000 maamaksust vabastuse saanud tallinlase andmed interneti kaudu kõikidele huvilistele kättesaadavaks.
"Nüüdseks, kui leke on suletud, ei ole põhjust ettekirjutuseks, kuid isikuid, kelle lohakuse ja hooletuse tõttu leke võimalikuks sai, võib oodata väärteokaristusena rahatrahv kuni 1200 eurot," teatas inspektsioon.
Positiivseks asjaoluks juhtunu juures peab andmekaitse inspektsioon seda, et tundlikku teavet ei lekkinud. Peaasjalikult on tegemist kinnistusraamatu avalike andmetega - kinnistu omaniku nimi, isikukood, kinnistu aadess ja pindala.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Andmekaitse inspektsioon hoiatab, et lekkinud teabe väärkasutamine võib olla karistatav. Näiteks lekkinud andmetest kliendiandmebaasi koostamine ja seekaudu isikuile reklaami saatmine on ebaseaduslik ja karistatav rahatrahviga kuni 32 000 eurot.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.