• 22.02.12, 17:28
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Trink: ehitushindade kasvu tempo ületas ootusi

Peame tunnistama, et ehitushindade kasvu tempo ületas ootusi, mille pealt ettevõte oli 2009 ja 2010 lepinguid sõlminud, ja Merko Ehituse jaoks on oluline neid lepinguid kõigest hoolimata austada, ütles Merko Ehituse juhatuse esimees Andres Trink vastuseks küsimustele majandustulemuste kohta.
„Kindlasti püüame edaspidi sisendhindadest tulenevaid riske paremini maandada, sisendhindade kasvust on ka kliendid aru saanud,“ ütles ta. „Aasta koondtulemusega ei saa kindlasti rahul olla, kuigi osaliselt on kahjuminumbri põhjuseks asjaolu, et otsustasime tulevikuväljavaateid konservatiivselt hinnata, eelkõige just arendusprojektide osas, millega kaasnes kinnistute ümberhindlus.“
Neljas kvartal ja teine poolaasta tervikuna andis eriti Eesti ehitustegevuse osas kindlust kasumlikkuse trendi paranemise osas. Teenisime arendus- ja ehitustegevusest juba 3,1 miljonit eurot brutokasumit, erinevalt esimesest poolaastast, mil kandsime jätkuvalt varasematel aastatel sõlmitud lepingutega seotud kahjusid, jätkas ta.
Millised võiksid olla kolm märksõna 2012. aastal Eesti ehitus- ja kinnisvaraarenduse turul?

Artikkel jätkub pärast reklaami

1. Eratellijate kindlustunne tuleviku osas on pigem langenud, eelkõige Lätis-Leedus. Uute korterite ehitamise osas oleme ettevaatlikud.
2. Avalik sektor, sealhulgas Euroopa Liidu vahenditest finantseeritavate projektidega on domineeriv klient, kes püüab tempot dikteerida – karmistab nõudmisi garantiidele ja tähtaegadele, mistõttu jätkuvalt on määrav ehitusettevõtte likviidsus.3. Sisendhindade volatiilsus sunnib ehitajaid riske tulevikus tänasest enam kliendiga jagama. Jälgime tähelepanelikult globaalseid trende, kus nõudluse kahanemine võib mõjutada ka mõningate toorainete nagu terase ja naftaproduktide hinda positiivses suunas.
Millised on selle aasta ootused?
Minu ootused on kindlasti seotud meie tütarettevõtete kasumlikkuse paranemisega, eriti Lätis ja Leedus, kus kulud tuleb ehitusmahtudega vastavusse viia, ning sisendhindade riske paremini maandada.
Kas Merko Ehitus maksab tänavu dividendi?
Dividendi osas teeme ettepaneku aktsionäride üldkoosolekule, tuleme selle teema juurde lähitulevikus.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 11:00
Liftid viiekorruselistes majades ja naabruskondlik lähenemine: Tallinn otsib kortermajade renoveerimisel uusi lahendusi
Seekordses saates “Kõik ärikinnisvarast” räägime liftidest, kortermajade renoveerimisest ja sellest, kuidas parandada elukeskkonda tervete hoovide ja naabruskondade kaupa, mitte ainult ühe maja piires. Stuudios on Kone Balti riikide müügidirektor Peeter Leet ning Tallinna linna juures tegutseva SOFTacademy pilootprojekti juht Kadri Auväärt.

Hetkel kuum

Vektori jõuõlaks teiste sarnaste arenduste kõrval on kvaliteet.
Uudised
  • 22.04.26, 10:40
Pindi ja Nordecon müüvad Vektori elu- ja äripindu. Ent sellel arendusel on oluline eelis
Hoone arendajal pole põhjust nutta - selle hoonega ollakse pikas plaanis võidus
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Uudised
  • 20.04.26, 06:00
Arendajad, uus seadus täpsustab, millal tuleb järgida müra piirväärtust ja millal sihtväärtust
Olulisemad muudatused puudutavad just planeerimismenetlust
Uus Maa juht Argo Pillesson.
Uudised
  • 24.04.26, 11:27
Pealinnas on 3 alahinnatud kinnisvarapiirkonda, mille hind tõusma hakkab
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Uudised
  • 21.04.26, 15:01
Merko rajab Kristiinesse uue elukvartali
Kui tehinguga seotud lisakulud vähenevad, aitab see tuua turule inimesi, kes muidu jääksid veel ootama, märgib LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
Uudised
  • 20.04.26, 11:51
Turuergutamine: LVM ja SEB katsetavad 0-eurost notarikulu ja laenulepingut
Suurettevõtja ja mullusuvise linnapea kandidaadi Urmas Sõõrumaa sõnul on Tallinn oma pargialadega veel Põhjamaade või Saksamaa tasemest kaugel.
Saated
  • 23.04.26, 09:57
Vestlus Sõõrumaaga: Tallinnas tuleb viia autod maa alla ja jätta jalakäijad maa peale. Ent see on vaid asja 1 tahk, neid on veel
Mis on linnaruumis out ja mis on in? Mida on ühist Tasinkil, Vektoril ja Metro Mustamäe tee arendusel?
Seileri Kvartali II etapi ehitustanner, siin peaksid majad valmima aasta pärast. Taamal laiub Pärnu linnasüda.
Uudised
  • 17.04.26, 12:32
Siin on muljet magusalt! Pärnu uusarendus nihkub mererannast jõekaldale. 4 nooblit galeriid
Nordeconi juhatuse liige Tarmo Pohlak: Nordeconi eesmärk on luua keskkond, kus on päriselt hea elada – mitte ainult täna, vaid ka pikemas vaates.
Süsta tänava kinnistud paiknevad väga heas asukohas, kus lähedusse jääb nii sadam kui peamised transpordiühendused.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.04.26, 08:53
Sadamaäärsed atraktiivsed kinnistud Süsta tänaval jõudsid müüki ning ootavad arendajat

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele