Majanduse ja Juhtimise Instituudi Ecomen rektori Hanon Barabaner sõnul pole Eesti Energia monopol Euroopa mõistes, kuid Eesti mõistes on ta seda endiselt.
Delovõje Vedomosti tõstatas küsimuse, kas Eesti Energia ei ole enam monopol.
Ajalehe Delovõje Vedomosti küsimusele vastab Hanon Barabaner, Majanduse ja Juhtimise Instituudi Ecomen rektor:
Euroopa mõistes ei ole Eesti Energia monopol, kuid Eesti mõistes on ta seda endiselt. Olukorda tuleb muuta, kuid seda on väga raske teha, kuna meil töötavad majandusseadused vastupidi. Tavaliselt on nii, et mida rohkem tootjaid, seda suurem konkurents ning seda madalam hind. Eestis on aga vastupidi: mida rohkem tootjaid, seda kallim elekter.
Kuidas see saab nii olla? Lihtne. Eesti Energia tahab minna Skandinaavia rikkale turule, et teenida head kasumit. Seetõttu proovib Eesti Energia tuua siia Skandinaavia elektritootjaid. Põhjamaades on kõrgem elatustase, energeetikutel kõrgemad palgad, seega ka kallim elekter. Edasi aga Eesti Energia teatab: skandinaavlastel on kõrgemad hinnad, järelikult peame ka meie hindu tõstma.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tänapäeva ärikinnisvara maailmas otsivad ettevõtted enamat kui lihtsalt büroopinda. Suurimad edulood sünnivad seal, kus töökeskkond toetab kasvu, innovatsiooni ja koostööd. Teadus- ja ärilinnak Tehnopol on selle lähenemise ehe näide – siin saavad ettevõtted keskenduda maailma muutvale innovatsioonile.