Lukoili tegevjuht Vagit Alekperov ütles Financial Times'ile, et Venemaa plaanib kaasata kapitali, seadmeid ning oskusteavet kõigilt, kellel on kogemusi arktilistes vetes nafta puurimisega.
Kuna Arktika nafta- ja gaasivarud on siiamaani jäetud puurida riiklikele firmadele nagu Gazprom või Rosneft, siis oleks Venemaa plaan lubada teistel eraettevõtetel osaleda radikaalne muutus praegusele kursile.
Millest selline muutus? Venemaa on maailma suurim naftatootja. Nafta ja maagaasi eksport on riigi suurim tuluallikas. Kuid Venemaa tootmistasemed hakkavad mõne aasta pärast vähenema ning kui ei leita uusi maardlaid, mõjutaks see otseselt ka majanduskasvu.
Geoloogide hinnangul võivad Venemaa kõige lootustandvamad naftamaardlad olla põhjarannikul. Kuid Gazpromil ja Rosneftil puudub vajalik kogemus avamerel puurimiseks.
See tähendaks võimalust Lukoilile ning teistele eraettevõtetele. Ka Vladimir Putini mureks on leebemate seaduste sisseviimine ning maksuseaduste reformimine, et meelitada rikkaid välisinvestoreid.
Maailma suurim börsil noteeritud naftafirma ExxonMobil lõi möödunud aastal Rosneftiga käed, et avastada naftat jääkülmal Kara merel. Kuid praeguste asjaolude järgi ei saa puurimist alustada enne 2015. aastat.
Nafta on piiratud ressurss ning mingil hetkel muutub puurimine Arktikas reaalseks lahenduseks.  
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Enimloetud

1
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
2
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
3
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
4
Uudised
  • 18.06.26, 07:15
Üürituru ekspert näitab millises pealinna piirkonnas millist üüri küsida
5
Uudised
  • 12.06.26, 09:33
Balti Vara ja Tatoli omanikud ehitavad Tartu ringristmiku äärde uue ärikompleksi
“Hetkel tegeleme detailplaneeringu muutmise protsessiga”
6
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele