• 04.05.12, 12:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

SEB: Euribori langus säästab laenajale 300 eurot aastas

SEB andmeil säästab keskmine kodulaenuklient Euribori languses 25 eurot kuus.
„Kuna Euribori tõusu lähiajal veel ei oodata, on täna võimalik intressimäära 2 - 3 aastaks fikseerida 6 kuu Euriboriga väga lähedasel tasemel – 2 aasta euro intressimäär on 6 kuu määrast isegi madalam, 3 aasta määr vaid pisut kõrgem. Fikseerimine ei garanteeri küll kokkuvõttes väiksemaid intressikulusid, kuid kindlustab tänased suhteliselt väikesed laenumaksed pikemaks ajaks,“ kommeneeris Euribori madalat taset ja kodulaenu intressi fikseerimise võimalust eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas.
6 kuu Euribor on viimase poole aasta jooksul langenud 79 baaspunkti ehk 44%. Arvestades, et tänane keskmine kodulaenu jääk on 37 250 eurot, säästab keskmise kodulaenu omanik baasintressi langusest ligi 300 eurot aastas ehk 25 eurot kuus, teatas pank.
Keskmise kodulaenuga pere, kelle laenulepingus täna 6 kuu Euribor muutub, võidab laenumakses umbes 25 eurot. Kõigi ca 156 600 kodulaenu osas kokku oleks kuine kokkuhoid laenumaksetelt ligi neli miljonit eurot. Kuna lõviosa kodulaenudest on antud ujuvintressiga ja seotud Euriboriga, on ka Euribori muutuse tegelik mõju SEB hinnangul samas suurusjärgus.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Pikk tee linna tagant ja linna taha võib võtta tööpäevast arvestatava osa. Raha kulub vilinal.
Uudised
  • 18.11.25, 13:00
Kinnisvaraarendus hakkabki nihestuma: juba tegi arendaja linnale ettepaneku
Lumi langeb uusarendustega seotud lootustele ja eluasemeturg kipub aina enam võrdsustuma järelturuga.
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
Keda peetakse kõige mainekamaks arendajaks? Vaata, siin on pingerida!
Uudised
  • 20.11.25, 10:15
Keda peetakse kõige mainekamaks arendajaks? Vaata, siin on pingerida!
Turuosaline, hoia silmad lahti ja pane tähele!
Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimees Tarmo Leppoja trimmib ettevõtet järjest edasi.
TOP
  • 21.11.25, 06:30
Kinnisvarafirmade TOPi üks mastaapsemaid suurendab tõhusust ja häälestab haldust
Hepsor kavandab Paeväljale tervet kvartalit, kuhu lisaks elumajadele tulevad ka äripinnad.
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
Viru Keskus AS-i juhatuse liige Gertti Kogermann ja Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
Uudised
  • 19.11.25, 12:52
Kinnisvarafirmade TOPi võitjad hindavad kogukonda ja laia linnavisiooni. Neil on prognoos!
Vaata põnevaid kogemusi koostööst Tallinna linnaga
Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Neutra Capitali portfelli kontor.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 13:30
Kestlikkus kui investeering: kuidas Neutra ja LÄVI tõstavad Eesti arenduse standardeid

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele