Elektrituru avanemisega kaasnevat hinnatõusu saab leevendada näiteks ühisostuga.
"Kui teie ettevõte tegutseb mitmes kohas, on mõistlik elektriost koondada. Samuti võivad seda teha erinevad ettevõtted," soovitab Baltic Energy Services bilansihaldur André Altjõe Kaubandus-Tööstuskoja teatajas. "Ühist elektriostu on võimalik korraldada ka kõigis Balti riikides, nagu me seda täna mitmetel klientidel teha aitame. Seeläbi on sageli võimalik saavutada odavam hind ja tagada väiksemad halduskulud. Meie kogemus näitab, et osaledes aktiivselt elektriturul ning kasutades erinevaid ostmise võimalusi, kujuneb pikaajaliseks võiduks ca 2-3 eurot MWh kohta."
Hoolimata sellest, kas elektrit ostetakse ühiselt või eraldi, on suurematel elektritarbijatel Altjõe hinnangul mõistlik luua nägemus ja strateegia vabaturul toimimiseks. "See on vajalik põhitegevuste rahavoogude õigeks hindamiseks ning süsteemide ja ressursside paremaks planeerimiseks."
1. jaanuarist avaneb Eesti elektriturg täielikult, mis tähendab, et siinsetel kodu- ja äriklientidel tekib võimalus osta elektrienergiat avatud turult, mitte vaid praeguselt monopolilt Eesti Energialt. See tähendab, et elektriarve kolmest kolmandikust - energia hind, võrgutasu ja riiklikud maksud - avaneb konkurentsile esimene. Seni kasutasid seda võimalust 2010. aastast 200 suuremat siinset tarbijat.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele