70% kodutarbijaist ei saa aru, milliseid pakette hakkavad pakkuma uuest aastast avatud elektriturul energiamüüjad.
Omanike Keskliidu volikogu liikme Priit Värgi sõnul valitseb hetkel teadmatus nii elektrimüüjate kui –tarbijate poolel. Koduomanike segadust kinnitab asjaolu, et küsimusele „Millist tõenäolist elektrienergia ostmise paketti 2013. aastal eelistate?“, vastas ca 70%, et „ei tea, sest elektrimüüjate pakettide erinevus jääb arusaamatuks“. Liit korraldas küsitluse, millele vastas enam kui 7700 inimest.
Eesti elektriturg avaneb uuel aastal täielikult ehk kõik kodu- ja äritarbijad saavad energiat osta soovitud tarnija käes. Elektriarvest läheb avatud turule kolmandik.
Võrreldes Eestis hetkel kehtivat fikseeritud elektrihinda ja eelmise aasta Nord Pooli kesmist, siis meie elektriarved võivad kerkida ca viiendiku võrra.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.