• 27.06.12, 19:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Loe, kuidas Eesti ettevõtted töötajaid motiveerivad

Eile kirjutas Äripäev, kuidas töötajat maksuvabalt motiveerida. Mis on palga kõrval need motivaatorid, mida ettevõtjad oma ettevõttes kasutavad?
AS EMT juhatuse esimees Valdo Kalmi sõnul on kõigil EMT töötajatel boonuspalgaosa.
“Mitterahalise poole pealt – päris palju üritusi peredele, pika traditsiooniga suvepäevad, jõulupidu. Osaliselt, teatud funktsioonides on kaugtöövõimalus. Seda küll mitte väga laialdaselt, aga on,” tõi Kalm näiteid. Lisaks spordiklubi.
“Seal tuleb küll liikmemaksu maksta, aga see väga hästi töötab. Paljude jaoks väga motiveeriv asi,” sõnas Kalm.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Maksuameti peadirektor Marek Helm tõi esile huvitavat tööd. ”Et sellel, mida sa teed, on sisu ja inimene tunnetab, et see töö on vajalik. Me teeme päris suuri muutusi organisatsioonis – läheme ühe regiooni põhimõttele, anname tööd ka regioonides. Selline perspektiiv inimestele, et neil on huvitav töö – ma arvan, et see on üsna kõva motivaator,” ütles Helm.
Samas Varrak AS juht Priit Maide sõnul on eriti oluline, et ettevõttes võivad töötajad muret kurta: “Suhtume inimestesse hästi – jälgin väga tähelepanelikult, et töötajate mured jõuaks minuni ja saaksid lahenduse. Mul on hea meel, et töötajad julgevad neist muredest rääkida! Just need mured, mis ikka inimestel tekivad – puudumine lapse arenguvestluse pärast näiteks. Suhtun inimlikult kõikidesse muredesse, kuulen tagasisidena, et nad väga väärtustavad seda.”
Lisaboonusena on Varrak lubanud oma töötajatele sünnipäeval tööle mitte tulla.
“Sünnipäeva puhul on olemas väike ergutuspreemia. Loomulikult oleme jälginud, et töökeskkond vastaks elementaarsetele tingimustele, oleme paigaldanud kliimaseadme,” sõnas Maide.
Playtechi Eesti juht Kaari Simson sõnas, et Playtech kasutab töötajate motiveerimiseks lisaks palgale nii rahalisi kui ka mitterahalisi motivaatoreid. “Eilse Äripäeva artikli „Kuidas maksuvabalt palgalisa maksta?“ valguses võiks neist esile tõsta Playtechi kaardi. Tegemist on magnetkaardiga, mille omanikuks saab iga ettevõttes katseaja läbinud töötaja ja sellega on võimalik saada soodustusi enam kui kaheksakümnes kohas. Ettevõttepoolne „kulu“ on läbirääkimiste pidamine ja kokkulepete sõlmimine, samas inimesele annab see tuntavat rahalist kasu,” sõnas Simson.
“Põhiliselt on soodustused toitlustuse, spordi-tervise ja meelelahutuse vallas, aga on mujalgi. Näiteks eelmisel nädalal lisandusid nimekirja lastekaupade ja mänguasjapoe soodustused. Nagu enamasti, nii tuli ka seekord idee otsida just lastekaupade soodustust meie töötajalt. Ilmselt kinnitab see, et tuntav osa meie 12-aastase ettevõtte töötajaskonnast on jõudnud eluetappi, kus tähtsale kohale on tõusnud pereelu. Ka soodustuste pakett peab sellega vastavalt ajaga kaasas käima,” rääkis Simson.
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud
Lõviosa ehitusprojekti eelarvest ja kvaliteedist pannakse paika lähteülesannet koostades. Kui ehitaja sel hetkel koos tellija ja projekteerijatega laua taga ei istu, võib lõpphind kujuneda valusaks üllatuseks. Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS partnerlussuhete- ja müügijuht Kristjan Mardna räägib, kuidas ehitaja varajane kaasamine aitab vältida lisakulusid ja tagab, et unistused püsiksid kooskõlas reaalse eelarvega.

Enimloetud

1
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
2
Uudised
  • 24.10.25, 08:15
Kui naaber ei ole nõus servituudiga: kuidas edasi toimida?
3
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte
4
Uudised
  • 24.10.25, 11:22
Kas Tallinna korterid on liiga kallid? Oleneb küsijast ja huvidest
5
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
6
  • ST
Sisuturundus
  • 15.10.25, 11:46
Reaalsed näited: kuidas vale kontor võib olla põhjus, miks parimad töötajad lahkuvad

Hetkel kuum

Arco Vara tegevjuht Kristina Mustonen seisab hiljuti  ettevõtte omandatud Lutheri kvartali taustal.  See Tallinna südalinna kroonijuveel hakkab mängima aiva olulisemat rolli.
Suur lugu
  • 22.10.25, 11:46
Turujagamine. Arendajad: need arendajad on edaspidi võitjad, need kaotajad
Turureha liigub armutult edasi. Kas ehitajate õnn jääb üürikeseks?
LEADELL Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Pirkka-Marja Põldvere.
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost jagab asjatundlikke näpunäiteid.
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
Uue kinnistu soetamine on Liveni jaoks strateegiline samm, mis kindlustab pikaajalise arendusmahu ühes Tallinna kiiremini arenevas piirkonnas, kommenteeris Liveni nõukogu esimees Andres Aavik.
Uudised
  • 22.10.25, 09:43
Liven kavatseb Haaberstisse 20-miljonilist arendust
Värske kvartal laiub Bekkeri sadama juures.
Uudised
  • 17.10.25, 11:16
Galerii: Scandium avas Marati kvartali
Vaata, kes kõik avamisel olid ja mida nad tegid! Lisaks kvartalis välis- ja sisevaated.
See tehing võimaldab meil realiseerida väärtust, mis on loodud stabiilselt tootvate investeeringute kaudu, ja suunata kapital ümber uute kasvuvõimaluste poole, osutab Summus Capitali investeeringute juht ja juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 21.10.25, 15:00
Kõrgem käik: Summus tuulutab portfelli Eestis ja Lätis, et hõlvata Poolat
Müüki lähevad Saarema Auriga ja Riia Damme. Ettevõte jätkab Poola hõlvamist.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele