Hiina riiklik naftafirma Cnooc Ltd, mis seitse aastat tagasi üritas ebaõnnestunult osta üht USA naftafirmat, teatas täna, et on jõudnud kokkuleppele Kanada naftafirma Nexen ostus.
Hiina naftafirmale on tegemist seni suurima ostuga välismaal – tehingu maksumus on 15,1 miljardit dollarit, vahendas agentuur Bloomberg. Reedese sulgemishinnaga võrreldes maksab Hiina Nexeni aktsiate eest 61% kõrgemat hinda.
Nexeni juhatus soovitab aktsionäridel tehing vastu võtta.
Nexeni ostuga omandab Cnooc varad Kanadas, Suurbritannias, Lääne-Aafrikas ja Mehhiko lahes, mille abil küündis firma toodang teises kvartalis 207 000 barrelile päevas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tehing on Hiina firma jaoks teine katse osta suurt Põhja-Ameerika nafta- ja gaasitootjat. 2005. aastal blokeeris poliitiline vastuseis USA naftakompanii Unocal ostu.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Paljud korteriühistud elavad aastaid olukorras, kus probleemid on silmaga näha ning kuhjuvad, kuid haldusfirmat ei vahetata. Silm pigistatake kinni, oodatakse, kannatatakse ja loodetakse, et ehk läheb paremaks. Tegelikkuses piisab aga sageli ühest otsusest, et olukord muutuks.