Täna oli koos ametiühingute keskliidu juhatus, kus leiti, et järgmise aasta majanduskasvu põhjal peaks ka palku 6-7% tõstma.
Ametiühingute arvutuste aluseks on möödunud reedel rahandusministeeriumis esitletud majandusprognoos, mille järgi kasvab Eesti sisemajanduse kogutoodang järgmisel aastal 3%, vahendasid ERRi raadiouudised.
"Kui vaatame hinnatõusuprognoosi, mis on 3,5%, ja majanduskasvu prognoosi, mis on 3%, siis kui me liidame need kaks numbrit kokku, siis 6-7% on täiesti õigustatud ja loogiline ja põhjendatud palgatõus," rääkis keskliidu juht Harri Taliga ja lisas, et see on miinimumsiht..
Keskliidu juhatus koguneb kolme nädala pärast, et arutada konkreetseid samme, kui palgatõusu nõudmist ei täideta. Tööandjate keskliit koguneb teemat arutama alles 26. septembril, mil on volikogu koosolek.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.