Täna saab nurgakivi linnulihatootja Tallegg uus tootmishoone Tabasalus. 6500 m2 suuruse tehase ehituse kogumaksumus on 7,8 miljonit eurot.
Tootmishoone valmib järgmise aasta augustis ning koondab kogu Talleggi linnulihatöötlemise alates tapamajast kuni logistikani Loolt Tabasalusse. Uue tehase võimsus lubab aastas töödelda 20 miljonit kilo linnuliha, mis avardab lisaks koduturu varustamisele ekspordivõimalusi Lätti, Leetu, Skandinaaviasse ja Aasiasse, vahendab ettevõte oma pressiteates.
ASi Tallegg juhatuse esimehe Teet Soormi sõnul jätkatakse uue Tabasalu tehase ehitusega kaks aastat tagasi alanud renoveerimistöid olemasolevas tapamajas ning tootmises. „Esimeses kaks aastat tagasi alanud etapis ehitasime välja uue õhkjahutussüsteemi, mis tagab linnuliha kiirema jahtumise, parema säilimise ning maitseomaduste püsimise, ning tükeldussaali koos vajaliku sisseseadega. Samuti ehitasime uue alajaama, reoveepuhasti ning suurendasime külmatootmisvõimsust, mis olid hädavajalikud eeldused, et tuua Loo tootmine Tabasalusse,” ütles Soorm.
Uue tehase ehitab AS Merko Ehitus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tänavu 8 kuuga on Tallegg müünud mullusega võrreldes 17,5% enam tooteid, suurim müügikasv on jahutatud liha (kasv + 15,6%) ning küpsetus- ja söömisvalmis toodete müügis (kasv + 13,6%).
ASi Tallegg eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas 2011. aastal 10,1 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 23,1 mln kilogrammi linnuliha ja valmistooteid. AS Tallegg 2011. aasta käive oli 49 miljonit eurot. Ettevõttes saab tööd 485 inimest.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.