• 13.09.12, 07:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ehitusmaterjalide ekspordis hiigelajad

Eesti ehitusmaterjalide tootjad plaanivad tänavu eksportida 155 miljoni euro eest, mis on kõigi aegade parim tulemus.
Isegi buumiaegne eksport jääb sellele alla - 2008. aastal müüdi Eestis toodetud ehitusmaterjale välismaale 151,4 miljoni euro väärtuses. Mullusega võrreldes prognoosib ehitusmaterjalide tootjate liit (EETL) selleks aastaks üheksaprotsendist ekspordi kasvu.
Müük välisturgudele kasvab ka järgmisel aastal, võis kuulda eile Äripäeva ja EETLi konverentsil "Ehitusmaterjalide tootjate äriplaan 2013". Tuleval aastal üritame saavutada kasvu mujal kui Eestis, rääkis ASi Lasita Aken juhatuse esimees Egon Mats.
"Oma äriplaani tehes me koduturule nii väga ei looda ja kasvu üritame saavutada väljaspool riigipiiri. See aga peab olema tubli töö tulemus, sest ega ka ümberkaudsetes riikides pole suurt kasvu oodata," tõdes ta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Milliseid ekspordiplaane peavad teised ehitusmaterjalide tootjad, loe tänasest Äripäeva paberlehest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku
Tallinna südalinnas asuv ajalooline ja suure potentsiaaliga kinnistu aadressil Maneeži tn 2/4 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Uudised
  • 04.11.25, 10:41
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Vaata, mis toimub lukskorterite vallas.
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
Uudised
  • 05.11.25, 06:45
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
2 olulist näitajat: graafikud kõnelevad 5 aasta trendide kohta selget keelt!
Tahad investeerida ja tehingut, sea sammud näiteks Tartu Annelinna.
Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
Uus Maa Kinnisvarabüroo juht Jaanus Laugus, Luxumi juht Lii Salusaar ja LUXUMi brändi- ja turundusjuht Marek Tabur.
Uudised
  • 04.11.25, 11:39
Tubli tegu! Eesti luksuskinnisvarabüroo tõi Euroopast 3 auhinda
Tallinna linnavalitsues on menetluses Riigi Kinnisvara ASi detailplaneering, mille eesmärgiks on muuta kinnistu sihtotstarvet ning määrata ehitusõigus äri- ja elufunktsiooniga hoone rajamiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 11:13
Endine kohtuhoone jõudis müügiturule ja on valmis uuteks väljakutseteks

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele