MTÜ Lilleküla Selts tahab kriminaalmenetluse algatamist elektrijaama ehitamise asjaolude selgitamiseks.
MTÜ Lilleküla Selts teatas, et tegi täna Põhja ringkonnaprokuratuurile ja rahandusministeeriumile avalduse riikliku järelevalve menetluse ning krimaalmenetluse algatamiseks, tuginedes 11. oktoobri ETV saates Pealtnägija esitatud tõenditele.
Pealtnägija teatel näitavad Eesti Energia, majandusministeeriumi, riigikontrolli ja valitsuse varem salastatud dokumendid Narva Elektrijaamade uute plokkide ehitust täiesti uues valguses. Eesti lähiajaloo suurim majandusinvesteering suruti jõhkralt läbi, ehkki see oli juriidiliselt ebakorrektne ning tugines valedele andmetele.
Riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo ütles Pealtnägijale, et Narvas plokkide rajamine, mille esimene faas maksab umbes 600 miljonit eurot ja järgmine võib-olla 400 miljonit eurot, ei ole vajalik, kuna ei anna turule midagi juurde.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.