• 11.01.13, 10:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eile sündis viimaste aastate elektritootmise rekord

Neljapäeva õhtul ajavahemikul kell 20.20-20.25 tootsid Eesti elektrijaamad elektrit koguvõimsusega 2010 megavatti, mis on viimaste aastate suurim tootmisnäitaja.
Tootmisrekord sündis tänu elektrienergia ekspordile, mis ulatus samal ajavahemikul 745 megavatini. Ekspordist läks 510 megavatti Lätti ja Leetu ning 235 megavatti Soome. Sisemaine tarbimine moodustas samal ajal 1265 megavatti.
Eelmine tootmisrekord pärines 2011. aasta 6. jaanuari pärastlõunast, kui elektrijaamad tootsid viie minuti jooksul elektrit võimsusega 1973 megavatti.
Autor: Haldusuudised.ee

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele