• 04.02.13, 10:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Euroopa telekomid hädas väiksemate arvetega

Euroopa mobiilsideoperaatorid langevad ühe kaugemale oma USA rivaalidest teenustasude tõstmisel, kuna juurutatakse kiiremaid teenuseid, kuid hinnakärped Prantsusmaal ja Suurbritannias viitavad, et klientide arved vähenevad edasi.
Deutsche Telekomi Suurbritannia mobiilsideoperaator EE ja Prantsuse France Telecom kärpisid jaanuaris tasusid oma kiireimas neljanda põlvkonna võrgus. Vivendi SFR üksus kärpis Prantsusmaal pakettide hindu kuni 25 protsenti. Saksamaa 4G turul on Vodafone Group kärpinud oma kalleimate pakettide tasusid.
Allahindlused viitavad, et mobiilsideoperaatorid loobuvad lootusest, et Euroopa tarbijad maksavad rohkem kiiremate muusika allalaadimiste, YouTube'i videode ja muu andmerohke sisu eest, vahendab Bloomberg.
"Euroopa telekomid on deflatsioonilised," ütles Natixise telekomianalüütik Benoit Maynard. "Me ei ole kunagi näinud kasutaja kohta tulu kasvu ühelgi peamisel Euroopa turul pikemalt kui kvartal või kaks. 4G ei muuda suurt midagi."

Artikkel jätkub pärast reklaami

Olles maadelnud aastaid langevate mobiilsidepakettide hindadega lootsid Euroopa telekomide juhid, et 4G aitab kasvatada tarbijate mobiilsidearved USA omade tasemele. "Ülereguleeritus ja karm konkurents on muutnud selle eesmärgi saavutamise keerulisemaks,“ ütles Maynard.
USAs on kasvanud keskmine mobiilsidearve ligi 50 dollarile kuus viie aasta taguselt 41 dollarilt. Samal ajal on Sanford C. Bernsteini hinnangul kukkunud Euroopa keskmine arve 41 dollarilt 32 dollarile.
Kuigi nutitelefonide tõttu on mobiilside liiklus kasvanud eksponentsiaalselt, peavad telekomid investeerima suuremasse võimsustesse, kuid täiendav liiklus ei kajastu tuludes.
"Operaatoritel on raskusi nõuda tulevikus klientidelt preemiat 4G teenustelt, kuna nad ei küsi reaalselt preemiat täna 3G teenuste eest," ütles S&P Capital IQ analüütik James Crawshaw. Euroopas on tarbijad näidanud, et nad ei maksa rohkem suuremate kiiruste eest, kuid nad on valmis hääletama jalaga, kui seda neile ei pakuta.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.10.25, 09:39
Eksklusiivne hoonekompleks Tallinnas Maneeži tänaval on jõudnud turule ning ootab uut omanikku
Tallinna südalinnas asuv ajalooline ja suure potentsiaaliga kinnistu aadressil Maneeži tn 2/4 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Hetkel kuum

Kinnisvara on ikka olnud üks toekamaid varaklasse.
TOP
  • 06.11.25, 13:57
Kinnisvarafirmade TOP: esikolmikus käib titaanide heitlus
Kinnisvarafirmad trimmisid end tõhusamaks - turu jõujooned muutuvad. Vaata, kes kellele järgneb ja kuidas igaühel läinud on!
Viru Keskuse juht Gertti Kogermann.
Uudised
  • 10.11.25, 12:16
Kinnisvarafirmade TOPi üks ambitsioonikamaid püüab tippude tippu
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Uudised
  • 04.11.25, 10:41
Tallinna eluasemeturg jätkab külgliikumist ja ilmselt pikemat aega, taustal keeb tüli
Vaata, mis toimub lukskorterite vallas.
Mainor Ülemiste AS nõukogu liige Guido Pärnits.
TOP
  • 07.11.25, 13:47
Kinnisvarafirmade TOPi üks tegusamaid vaatab tulevikku optimismiga
Nüüd saab lükata sisse kõrgema käigu ja manööverada vabamalt
Tahad investeerida ja tehingut, sea sammud näiteks Tartu Annelinna.
Uudised
  • 07.11.25, 15:29
Lepi sellega - eluasemeturg jääb külgsuunda lohisema kauaks
Uute eluasemete arenduse ja turu epitsenter on nüüd Lätis
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
Uudised
  • 05.11.25, 06:45
Tallinnas eluasemete nõudluse kasvu loota ei maksa
2 olulist näitajat: graafikud kõnelevad 5 aasta trendide kohta selget keelt!
Taas selgus Tallinna uute eluasemete müüjate pingerida
Uudised
  • 06.11.25, 06:30
Taas selgus Tallinna uute eluasemete müüjate pingerida
Aga kuidas läheb järelturul? Uuri järele!
Tallinna linnavalitsues on menetluses Riigi Kinnisvara ASi detailplaneering, mille eesmärgiks on muuta kinnistu sihtotstarvet ning määrata ehitusõigus äri- ja elufunktsiooniga hoone rajamiseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 11:13
Endine kohtuhoone jõudis müügiturule ja on valmis uuteks väljakutseteks

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele