Autor: Juuli Laanemets • 17. märts 2014

Dvigateli hiiglaslik tondiloss lammutatakse

Täna alustati Ülemiste Citys Suur-Sõjamäe tänava ääres asuva 16 000 m² hoone lammutamist, kus kunagi asus Dvigateli salajane metallitootmiskompleks. Lammutustööde keerukusest tingituna on aeg ajalt piirkonnas olulisi liikluskorralduse muudatusi, tööd kestavad kuni pool aastat.

„Antud hoone lammutamine on Ülemiste City jaoks märkimisväärne sündmus, mille tagajärjel muutub linnak möödujatele oluliselt avatumaks ja atraktiivsemaks,“ rääkis Ülemiste Cityt arendava Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Linnaku raudtee poolset külge müürina varjava ja pooleldi lagunenud hoone asemele on esialgu kavas rajada parkimisala laiendus, millega tekib linnakusse juurde ca 200 uut parkimiskohta. Edasised plaanid sõltuvad Ülemiste City värske arhitektuurikavandi järk-järgulisest valmimisest, kuid päris kindlat eesmärki, kes või mis seal tulevikus asuma hakkab, veel ei ole.“

Jostovi sõnul on tegemist mahuka ja suhteliselt keerulise objektiga, mistõttu kestavad lammutustööd keskmisest kauem ja võivad aega võtta kuni pool aastat. Lammutustöid teostab Purustaja OÜ.

 „Hoone asub väga lähedal Suur-Sõjamäe tänavale ja liiklusohutuse tagamiseks oleme otsustanud suuremad lammutustööd läbi viia eelkõige öösiti ja nädalavahetustel,“ selgitas Jostov.

„Lammutusperioodi jooksul võib tulla ette muudatusi Ülemiste City liikluskorralduses, näiteks suunatakse autode liiklemine öösiti Suur-Sõjamäe tänavalt ümber Lõõtsa, Valukoja ja Ääsi tänavale.“

Lammutatav hoone ehitati ajavahemikul 1979-1983 ja Nõukogude ajal asus seal Dvigateli sõjatehase salajane metallitööstus – majal puudusid näiteks lennujaama poole aknad, kuna seal toimuvat sooviti hoida ülima saladuskatte all. Peale taasiseseisvumist kasutati ruume peamiselt laopinnana, möödunud aasta augustist seisis hoone tühjana. Hoone on 5-korruseline, 30 meetrit pikk ning lammutatavat pinda on seal kokku ca 16 000 m².

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806