Autor: Juuli Laanemets • 21. märts 2014

Valga linn taastab teid ja uuendab tänavavalgustust 

Valga linna lisaeelarve eelistuseks on haridus ja teed. Taastatakse täies ulatuses mitmed olulised kesklinna tänavad ja osaletakse tänavavalgustusprojektis.

Valga linnapea Kalev Härk rõõmustas, et Valga linna juubeliaastal, Eesti Võidupüha paraadi toimumiskohana on sel aastal eelarvega enim tähelepanu saamas kesklinna hooned ja heakord. „Valga linn ei saa kunagi valmis, kuid saab sel aastal palju ilusamaks“, ütles linnapea.

Valga linnavolikogu võttis 21. märtsil vastu lisaeelarve, mille tulemusel kujuneb linna eelarve kogumahuks 13,6 mln eurot. Lisaeelarvest eraldatakse investeeringuteks 1,3 mln eurot ja projektide omaosaluse finantseerimiseks 350 tuhat eurot.

Linnaeelarve investeeringute prioriteetideks on sel aastal haridus ja teed. Suurim teedeinvesteering läheb Kungla tänava täies ulatuses taastamiseks, Allika tänava ja Kesk tänava kõnniteede remondiks. Projektide omaosalusest läheb suurim osa tänavavalgustusprojekti omafinantseerimise katteks.

Muu hulgas saavad toetuse Valga raekoja rekonstrueerimine ja 35 tuhande euro ulatuses toetatakse Jaani kiriku torniosa remonti.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806