Autor: Juuli Laanemets • 15. mai 2014

Müratabloo annab Mustamäel liiklusest ülevaate

Täna avati Mustamäel Lepistiku bussipeatuses Tallinna esimene reaalajas müra taset kuvav tabloo.

Abilinnapea Arvo Sarapuu ütles, et müratabloo paigaldamise eesmärk on eelkõige inimeste keskkonnateadlikkuse tõstmine. „Inimesed peavad linna mürarikkust tihti paratamatuks, aga tegelikkuses nii see ei ole. Nende värviliste numbrite abil soovime inimesi julgustada linna arengule rohkem kaasa rääkima ning ka oma harjumisi kriitiliselt üle vaatama,“ sõnas Sarapuu avamisel.

Müratabloo kuvab hetkelist mürataset detsibellides (dB) tabloo asukohas. Näitude värvid roheline, kollane ja punane on tinglikud ning need ei näita konkreetselt normide ületamist. Autoliikluse müra on ebaühtlane ja nii on normid kehtestatud pikemale ajaperioodile, lisaks ei ole otseselt kehtestatud norme sedalaadi alale, kus konkreetne tabloo ja mõõtmispunkt asuvad.

Küll aga on normid kehtestatud puhkealadele, näiteks Lepistiku pargile mõõtmiskoha kõrval. Kui mõõtmispunkt asuks pargis, siis näit tablool punaseks minna kindlasti ei tohiks. Enne müratabloo paigaldamist toimusid kontrollmõõtmised Parditiigi juures olnud mänguväljaku ümbruses. Mõõtmiste tulemused näitasid normide ületamist ning seetõttu viidi mänguväljak Sõpruse puiestee liiklusmürast eemale.

Müratabloo juurde kuulub ka seiresüsteem, mis salvestab kõik mõõtmised ning edastab need Tallinna Linnavalitsusele. Nagu ka tabloo, on seiresüsteem Tallinna jaoks täiesti uus lahendus, pidevat müraseiret seni Tallinnas praktiseeritud ei ole.

Tallinna Linnavalitsus on seisukohal, et kuna kõige suuremaks müra tekitajaks on Tallinnas autotransport, siis võiksid inimesed rohkem liikuda jalgsi ja jalgrattaga või kasutada ühistransporti ning loobuda ummikutes istumisest.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806