Autor: Juuli Laanemets • 17. september 2014

August tõi rohkem kombaini- ja niidukikahjusid

Sarnaselt möödunud aastaga suurenesid augustis oluliselt põllumajandustehnika kahjud, vigastada said või purunesid peamiselt kombainide heedrid ja heinaniidukite latid, hindas Salva Kindlustus esitatud kahjujuhtumeid.

“Uus kombain võib maksta sama palju kui sportauto ning iga väiksemagi detaili purunemine toob kaasa märkimisväärse kahju. Harvad pole juhtumid, mis remont või detaili asendus maksab viiekohalise numbri jagu eurosid, keskmine kulu on ca 5000 euro kandis” märkis Salva Kindlustuse juhatuse liige Algor Orav.

“Rohkem juhtub põllutehnikaga seotud kahjusid just värskelt kasutusele võetud põldudel, kus kivid on koristamata või kaardistamata. Samuti on toimunud kahjusid, kus põhjuseks hooletus või oskamatus suurte mõõtmetega masina manööverdamisel,” lausus Orav.

Salva hüvitas augustis võrreldes möödunud aastaga oma klientidele kahjusid kolme protsendi võrra enam, kokku 0,69 miljoni euro ulatuses. Kogutud kindlustusmaksete summa kasvas üheksa protsenti 1,3 miljoni euroni.

Kaheksa kuuga on Salva oma klientidele hüvitanud kahjusid 6 miljoni euro ulatuses ning kogunud kindlustusmakseid 11 miljonit eurot.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806