Büroopindade üürihinna vahe käriseb

Uued büroohooned meelitavad vanemate hoonete üürnikud kvaliteetsematele pindadele, mis kergitab uute büroohoonete üürihindu, ütleb kinnisvaraspetsialist Tanel Tarum.

1Partner Kommertskinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum leiab, et vanemate hoonete omanikud peavad üürnikke hoidma eelkõige hinnaga konkureerides, ja see käristab uute ja vanemate kontorihoonete hinnavahet järjest laiemaks. 

"Tallinnas on ehitamisel uusi büroohooneid, kuid arendajad on olnud üürnike leidmisel üsna osavad. Valminud värskete kontorihoonete vakants on üsna madal. See on üürileandjatele andnud võimaluse üürhindade kergitamiseks aastas ligikaudu 5% võrra," selgitas Tarum. "Uute büroohindade ruutmeetri üürihinna ülemine piir on 16 eurot." 

Kesklinna üürihinnad:

Kaasaegne uus hoone 13-16 €/m²

vanem hoone 10-14 €/m²

Kesklinna läheduses uus büroohoone 10-13 €/m²

Äärelinna kvaliteetne büroo 6-10 €/m²

Büroode vakants Tallinnas on 5-8%

Uute hoonete üürnike oluline sihtrühm on vanemate hoonete üürnikud. Üürnikud näevad, et hea töökeskkond on tähtis ja see sunnib neid kolima paremale pinnale. Uute ruumide eelis võib seisneda harvem paremas asukohas, kuid reeglina pigem kaasaegsemates planeeringutes, paremas sisekliimas, pinna efektiivsemas kasutamises ja tihti ka mõistlikumates kogukuludes, selgitas Tarum.

"Vanemate hoonete omanikud peavad üürnike kinnihoidmiseks või tühjadele pindadele uute üürnike meelitamiseks sageli konkureerima hinnabaasil," ütles Tarum. "See sunnib vanemate büroohoonete omanike hoidma hindu paigal, erandkorras neid ka allapoole laskma. Nii suureneb uute ja vanemate kontoripindade hinnadiferents, mis pikemas perspektiivis sunnib vanemate hoonete omanikke konkurentsis püsimise nimel maju kaasajastama.“

Autor: aripaev. ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806