G4S kasv tuli konkurentide arvelt 

Eesti Turvaettevõtete Liidu 2014 aasta turvaturu analüüsi kohaselt suurima kasvuga G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu märkis, et kasv küpsel turvateenuste turul saab tulla vaid konkurentide arvelt.

Turvakontsern G4S tugevdas liidripositsiooni kõikides turvateenuste liikides ja kasvas käibes kiiremini kui turvaturg tervikuna omades sellest 42,4%.

Võrreldes eelmise aastaga kasvas G4S Eesti käibe maht 7% võrra. Valveteenuste lõikes oli kasv 8%, sealhulgas kasvas tehnilise valve müük 5% ning mehitatud valve - 10% võrra. Mehitatud valve turust kuulub G4Sile 47,3% ning tehnilise valve segmendis omab G4S 65% turust. Valveteenuste lõikes tervikuna hoiab turvakontsern 49,7% turust.

AS G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu märkis, et kasv küpsel turvateenuste turul saab tulla vaid konkurentide arvelt. Samuti on väga oluliseks kasvumootoriks lisateenuste arendamine traditsiooniliste turvateenuste kõrval. „Oleme aasta-aastalt arendanud pakutavaid teenuseid, sealhulgas neid, mida üldjuhul turvaturuga ei seostata. Näiteks elektriautode laadimisvõrgustiku ja renditeenuse haldus ning infokaitseteenus on tootlikud tänu olemasoleva infrastruktuuri efektiivsele kasutamisele,“ ütles Priit Sarapuu. „Eelmisel aastal võitsime tagasi mitu suurt klienti. Samuti oli aasta edukas mahukate tehnoloogiliste projektide poolest, nii era- kui riigisektoris,“ ütles Sarapuu.

Viimasel neljal aastal näitab turvaturg mõõdukat kasvu ning areng on olnud hoogsam eelkõige turvatehnika valdkonnas. „Kliendid tunnevad järjest rohkem huvi tehnoloogiliste lahenduste vastu, milles nähakse alternatiivi kiirelt kallinevale inimtööjõule. Trend on optimeerida turvakulusid mehitatud valve teenuse vähendamisega, investeerides analüütilise videovalveteenusesse. Ainuüksi ühe aasta jooksul koostasime ja teostasime kümneid selliseid lahendusi,“ selgitas Priit Sarapuu.

Ligi 2600 töötajaga AS G4S Eesti on kohalike erafirmade seas üks suurimaid tööandjaid ning sotsiaalmaksu maksjaid – mullu maksis turvakontsern kokku 8 144 699 eurot sotsiaalmaksu.

 

Autor: kinnisvarauudised. ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806