• 11.08.15, 12:33
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Korteritehingute käive kasvas 37%

Eesti korteriomanditehingute arv oli 2015 II kvartalis maa-ameti andmetel 5084. Tehingute arv kasvas aastataguse ajaga võrreldes 16%.
Korteritehingute kvartaalne käive kasvas aastaga 37% ja jõudis 309 miljoni euroni. Tehingute arvust kordades kiirema käibe kasvu taga on eeskätt Tallinna uusarenduste tehinguterohke turg.
Eelnevate märkimisväärsete tõusunumbrite kõrval on kasvanud tehingute keskmine hind. 2015 II kvartali korteritehingute keskmine hind Eestis oli 1044 €/m², mis on viimase 7 aasta kõrgeim näitaja.
Siiski peab rõhutama, et viimase aasta jooksul on korterite väärtused püsinud stabiilsena. Kasvanud keskmise hinna taga on muutused tehingute struktuuris ehk uute-kallimate korterite tehingute osakaalu suurenemine, mis tõstab üldist keskmist tehinguhinda.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Vaata täpsemat statisikat www.adaur.ee SIIT
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele