Tallinna korteri keskmine pinnaühiku maksumus oli novembris 1560 eurot,analüüsis 1Partner maa-ameti tehingu- ja hinnaülevaadet
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on nii tehinguarvud kui hinnad stabiilsed ning lähiajal suuri muutusi ei toimu. “Tehinguarvu hoiab kõrgel odav laen ning pidevalt kasvav Tallinna elanike arv, mis detsembris peaks ületama 440 000 piiri,” ütles Vahter.
“Praeguseks on kadunud ka viimase majanduslanguse mõju, kodulaenuga raskustes inimesi on minimaalselt ja turul on tagasi need varad, mille omanikud sattusid 2000ndate lõpus laenulõksu,” lisas Vahter.
Novembris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1136 ostu-müügitehingut, mis on 4,1 protsenti vähem kui oktoobris. Korteritehingute aktiivsus kasvas novembris 1,5 protsenti. Keskmine korteri ruutmeeter maksis novembris 1560 eurot. Kalleim korter müüdi 428 000 ning odavaim 600 euro eest.
Novembris müüdi Tallinnas 17 hoonestatud krunti, mis on 25 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim maja müüdi 820 000 ning soodsaim 150 000 euro eest.
Möödunud kuul müüdi ainult viis krunti, mis on 63 võrra vähem kui oktoobris kui toimus Kopli liinide plokktehing. Kalleim hoonestamata krunt müüdi novembris 190 000 ja odavaim 90 000 euro eest.
1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?