23. märts 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ehitusgeoloogia arhiiv saab õige pea digitaalseks

Pildil näide ehitusgeoloogilise uuringu aruandes olevast infost.
Autor: Maa-amet
Maa-amet algatas arendusprojekti, mille eesmärgiks on teha avalikkusele veebi kaudu kättesaadavaks kõik ehitusgeoloogia arhiivis olevad uuringute aruanded.

Projekti tulemusel saab 2017. aasta alguses ehitusgeoloogia veebirakenduse vahendusel täies mahus tutvuda ligi 34 000 uuringuaruandega, mis tähendab 750 000 lehekülje skaneerimist,“ ütles Maa-ameti peadirektor Tambet Tiits. „Nii suures mahus dokumentide n-ö veebi ülekolimine lihtsustab oluliselt meie klientide elu, sest nad ei pea ehitusgeoloogilise info saamiseks enam Maa-ametisse kohale tulema ja siin hulgaliselt koopiaid tegema.“

Maa-ameti juures asuva ehitusgeoloogiliste uuringuaruannete arhiivi ülesandeks ongi projekteerijate, planeerijate, ehitajate, teadlaste ning keskkonnakaitse spetsialistide varustamine ehitusgeoloogilise teabega. Kuna uurimistööde aruanded annavad ehitise projekteerijale teavet projekteerimisotsuste ja -arvutuste tegemiseks, siis on selle info korduvkasutamise võimalus majanduslikult otstarbekas ning keskkonnahoidlik, vähendades näiteks projekteerimisel geoloogiliste välitööde mahtu.

Praegu saab Maa-ameti geoportaalis ehitusgeoloogia kaardirakenduses tuvastada, kas huvipakkuval maa-alal on varem tehtud ehitusgeoloogilisi uuringuid. Ka saab aruande kohta näha olulisemat infot - uuringupiirkonda, maksimaalset sügavust, pinnasevee taset, läbitud pinnased, tehtud proove ja katseid.

Et tagada ka praegu lisanduvate uuringute aruannete kõigile kättesaadavus, esitavad uuringute tegijad neid alates 1. juulist 2015 Maa-ametile elektroonselt. Selleks on amet loonud internetikanali, mida tänavu on kasutatud juba üle 120 korra. Ehitusgeoloogia andmete vaatamiseks ja otsimiseks on kaardirakendusse tänavu sisse logitud üle 500 korra, Maa-ametis kohapeal on sama ajaga ehitusgeoloogia andmeid väljastatud üle 170 korra.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474