Autorid: Lauri Leet, Lauri Leet, kaasautor • 14. aprill 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kütteseadme ehitaja peab omama kutsetunnistust

Kütteseadme paigaldaja ja ehitaja peab omama kutsetunnistust
Autor: Julia-Maria Linna
MTÜ Eesti Pottsepad juhatuse liige Mati Malm Kodusoe Grupp OÜst märgib, et Eestis ei ole kehtivate seaduste ning normatiivaktidega kehtestatud kindlat kolde- ega ahjutüüpi ning ühe või teise ahjutüübi tuleohutus sõltub paljuski seda ehitava meistri oskustest ning kasutatavatest materjalidest.

Erinevat tüüpi tulekollete eelistest ja probleemidest räägitakse ka 12. mail Kinnisvarauudised.ee Tuleohutuskonverentsil 2016.

Lisaks jagatakse Tuleohutuskonverentsil muu hulgas erinevate ettevõtete kogemuslugusid tuleohutuse korraldamisest, uuritakse, kuidas koostada korrektset ja lihtsat enesekontrolli tuleohutusaruannet, räägitakse ka evakuatsiooniõppuse ning tuleetenduse korraldamisest.

Konverentsil võetakse kokku tuleohutuse teema olulisemad küsimused laiapõhjaliselt ning selle kava on täiendamisel, tasub jälgida reklaami.

Registreeri konverentsile siit.

Tema sõnul on koldetüübi põhikriteeriumiks, et selle kasutegur oleks vähemalt 78 % ning nad saastaksid võimalikult vähem keskkonda. Üheks väga oluliseks kriteeriumiks on suitsugaasiga koos atmosfääri jõudvate peenosakeste hulk, samuti CO ja CO2 sisaldus suitsugaasis. „Kahjuks ei ole meieni jõudnud nn. soome tüüpi restkoldega ahjude suitsugaasides sisalduvate ainete piirmäärad, küll aga on erinevates Euroopa laborites testitud umbse koldepõhjaga ahjusid, nende testitulemuste põhjal on antud koldetüübiga ahjude juures järk- järgult läbi viidud uuendusi, mille tulemusena on saavutatud märgatavaid edusamme suitsugaasides sisalduvate kahjulike komponentide vähendamise osas,“ kinnitab Malm. „Kindlasti soovin rõhutada, et ühe või teise ahjutüübi tuleohutus sõltub paljuski seda ehitava meistri oskustest ning kasutatavatest materjalidest - õige materjal  temale sobivas kohas.“

Ta lisab, et alates 1. jaanuarist 2012 on Tuleohutusseaduse § 9 lõige 1 kohaselt on tahkekütusel põhineva kütteseadme ehitamisel või paigaldusel kohustuslik omada kutsetunnistust ning lisab kommentaariks kinnisvaraudised.ee-s ilmunud Raivo Koppeli kriitikale: „Pigemini tuleb tuleohutuse tagamisel  pöörata tähelepanu hoopis selle seadusepügala täitmisele.“

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474