4 mai 2016
Jaga lugu:

Ühisrahastuse kaudu jõuti esmakordselt metsa

Metsamaa tagatisel pole varem kunagi EstateGuru kaudu raha kaasatud.  Foto: Andras Kralla

Eesti kapitalile kuuluv metsafirma K.A.T. & Ko AS kaasab ligi 400 hektari metsamaa tagatisel raha olemasolevate kohustuste refinantseerimiseks ja metsandusliku tegevuse laiendamiseks. EstateGuru partneri Marek Pärteli sõnul on tegemist esimese EstateGuru laenuga, mis on tagatud metsamaaga.

Marek Pärtel lisas veel, et tulenevalt investorite suurenenud soovist hajutada investeeringuid erinevat tüüpi varaklasside vahel, on EstateGuru välja pakkunud just sellise investeerimisvõimaluse.

Tema sõnul on laenu intress investoritele 11% aastas, laenusumma 210 000 eurot, igakuise intressimaksega tagasimaksegraafikuga ning perioodiga 24 kuud. Tagatiseks pakutava metsamaa turuväärtuseks on LVM Kinnisvara hinnanud 370 000 eurot. Laenuvõtja AS K.A.T. & Ko on pikaajalise tegevusajalooga ning heade majandusnäitajatega ettevõte, igakuiseid intressimakseid teenindatakse ettevõtte jooksva majandustegevuse tuludest (metsa ülestöötamisteenus, transporditeenus, puidukaubandus jmt). EstateGuru tagatisagendi kasuks seatakse tagatiseks võetavale metsamaale 1. järgu hüpoteek.

"Metsamaade puhul on väga oluline riskide ja tagatiste õiglane hindamine. Projekti analüüsimisel oleme täiendava riskianalüüsi tarbeks kasutanud ka Eesti juhtiva raieõiguste enampakkumiste keskkonna AS Timber metsaekspertide eksperthinnangut. AS Timber hinnangul on  tagatiseks pakutavate kinnistute kiirmüügihind (30 päevase müügiperioodi korral) 326 800 eurot. Eksperthinnang tugineb www.timber.ee kasvava metsa raieõiguste enampakkumiskeskkonnas läbi viidud tehingute statistikale, AS Timber metsaekspertide hinnangule ning metsamajandamiskavas Keskkonnaameti poolt kinnitatud takseerandmetele,"  ütles Pärtel.

EstateGuru on suurim kinnisvaralaenude ühisrahastuse keskkond Baltikumis. Tänaseks on estateguru.co keskkonnaga liitunud juba üle 3600 investori 27-st riigist.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee