11 mai 2016
Jaga lugu:

Tartu sissesõidule planeeritakse moodsat Lõuna-Eesti äriparki

Tartu sissesõidule planeeritakse moodsat Lõuna-Eesti äriparki Kinnisvaraarenduse ja haldamisega tegelev Cesana Grupp AS rajab Tartu sissesõidul asuvale Fr. R. Kreutzwaldi 66 krundile Lõuna-Eesti suurimat äriparki - Roheline Park - kuhu lähiaastatel koonduvad põllumajanduse ja metsandusega tegelevad ettevõtted.

Cesana Grupi juhatuse liige Tauri Sokk selgitas, et loodava äripargi eesmärk on koondada Tartu linnapiirile põllumajanduse- ja metsanduse äri- ja kompetentsikeskus, mis aitaks kaasa valdkonna arengule ja konkurentsivõime kasvule. Detailplaneeringu kohaselt kerkib 65 268 ruutmeetri suurusele krundile äripark, kuhu rajatakse büroo, kaubandus- ja teenindushooned. Kompleksi tõmbenumbriks on äripargi keskmes asuv 16-korruseline tornhoone, millest avaneb vaade Tartu linnale  ning ümbritsevale rohelusele. Loodava äripargi arhitektuurse lahenduse väljatöötamiseks korraldati arhitektuurikonkurss, kuhu laekus kuus tööd. Sobivaim lahendus ehk arhitektuurikonkursi võidutöö, mille järgi luuakse Tartu põhjapoolse sissesõidu esinduslik kaasaegne arhitektuurne lahendus, kuulutatakse välja 23. mail.

Ehitustegevusega planeeritakse alustada käesoleval suvel. „Äripargi rentnikeks ootame eelkõige põllumajandus- ja metsandussektori ettevõtteid, kes pakuvad sektoripõhiseid tooteid ja teenuseid, kuid samas ka sektorite institutsioone nagu keskkonnainspektsioon ning miks mitte ka Põllumajandusministeerium,“ kirjeldas Sokk  ning lisas, et arendaja jaoks oluline olla ka nii-öelda Tartu värav Tallinna poolt tulijale, kes linna sisenedes tajub, et on saabunud linna, kus roheluses antakse suur panus Eesti jaoks olulistele majandusharudele, tehes seda innovatiivses ning keskkonnasäästlikus keskkonnas.

Pikemalt loe äripargist pollumajandus.ee vahendusel.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee