Autorid: Lauri Leet, Lauri Leet, kaasautor • 25. mai 2016

Väikeelamutele sel aastal 1,3 miljonit

Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Triin Reinsalu.
Autor: Raul Mee

Väikeelamute rekonstrueerimiseks on riigi poolt juba määratud 1,3 miljonit toetust ja meede avaneb omanikele veel käesoleva aastal, märkis täna toimuval Äripäeva konverentsil Säästlik hoone Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Triin Reinsalu.

Kui Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman sõnas konverentsil ettevaatlikumalt, et väikeelamute rekonstrueerimise toetusmeetmeid on kaalutud ning et lähima poole aasta jooksul võiks riigipoolse toetusega välja tulla,  oli Reinsalu julgem ja selgitas, et sellega tullakse välja kindlasti.

„Toetuse saamise tingimuseks saab teatava energiatõhusse saavutamine eramajas, milliseks eesmärgiks saab ilmselt olema C-klass. Toetamisele tuleb tõenäoliselt 30% renoveerimisprojekti abikõlbulikest kuludest,“ märkis Reinsalu.

Ta lisas et Kredexis tehakse omalt poolt praegu kõik, et toetusmeede avaneks juba käesoleval suvel, eeldatavasti juulis-augustis. „Oktoobris on aktiivne ehitusperiood lõppemas ning siis oleks meede juba hiljaks jäänud ja suhteliselt mõttetu.“

Milliseid tegevused eramajade rekonstrueerimistoetuse alla täpsemalt kuuluma hakkavad, ei tahtnud Reinsalu täna siiski veel täpsustada, lisades et lähinädalatel tegeeltakse nende detailide täpsustamisega.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806