Uusarenduste hindamisele suunav määrus kaitseb kinnisvaraostjaid nende enda eest, et nad ei kulutaks rohkem, kui suudavad endale lubada, kirjutab Arco Real Estate’i hindaja Helena Piirak vastuseks Meelis Mandeli arvamusloole.

- Äsja valminud City Residence on hetkel Tallinna prominentseim elamuarendus.
- Foto: Raul Mee
Vahuvein näpus kinnisvaraturul ringi joosta on üsna lühinägelik ja tulutu tegevus, kuna laenu tagatiseks hinnatavate uute korterite pakkumishinda saab võrrelda üksnes viimase aasta jooksul müüdud korterite hinnaga.
Kinnisvaraturul toimuvad muutused võtavad alati aega. Üldiselt võib aga kindel olla, et praegu laenu tagatiseks ja võlaõigustehingusse minekuks hinnatud uus korter maksab sama palju ka poole aasta pärast, kui maja valmib ning asjaõigusleping sõlmitakse.
Küsimus on pigem selles, kuidas ostja ja müüja saavad mõlema jaoks mõistlikule kokkuleppele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Loe Helena Piiraku artiklit tervikuna
siit ja Meelis Mandeli arvamust uusarenduste hindamise kohta
siit.Seotud lood
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.