Valmib esimene päikesepaneelidel laohoone

Tänassilma Tehnopargis valmib oktoobris kaasaegne väikeladude kompleks, mille fassaadile on energiatootmiseks paigaldatakse päikesepaneelid.  Foto: Kookon

Tallinna piiril Tänassilma Tehnopargis valmib oktoobris kaasaegne väikeladude kompleks, mille fassaadile paigaldatakse energiatootmiseks päikesepaneelid.

Laokompleks Kookon on arendajate sõnutsi esimene väikeladude kompleks Eestis, mis on varustatud taastuvenergialahendustega. Kompleksi energiatarbesse panustavad fassaadil paiknevad elektrit tootvad päikesepaneelid ning valgustuses on kasutatud vaid energiasäästlikke LED lahendusi. Lisaks on kõik laoruumid loodud hoidma minimaalselt 8-kraadist sisetemperatuuri, kuhu vajadusel saab lisada õhksoojuspumba. Taastuvenergialahendused aitavad säästa hoone ülalpidamiskuludelt ning on ka keskkonnasõbralikud.

Uuendusliku lahendusena on laoruumide rentnikele loodud spetsiaalne nutirakendus, millega saab kaamerate vahendusel jälgida nii oma lao juures toimuvat kui juhtida ja kontrollida distantsilt, kes lao-alale siseneb.

Ka laopindade rentimine käib kaasaegselt ja lihtsalt läbi Kookoni veebilehel oleva digilahenduse, kus saab sõlmida lepingu, tasuda deposiidi ning seejärel juba järgmisel päeval ligipääsu üüritud laoruumile.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806