Autor: kinnisvarauudised.ee • 28. september 2016

Valmib esimene päikesepaneelidel laohoone

Tänassilma Tehnopargis valmib oktoobris kaasaegne väikeladude kompleks, mille fassaadile on energiatootmiseks paigaldatakse päikesepaneelid.
Autor: Kookon

Tallinna piiril Tänassilma Tehnopargis valmib oktoobris kaasaegne väikeladude kompleks, mille fassaadile paigaldatakse energiatootmiseks päikesepaneelid.

Laokompleks Kookon on arendajate sõnutsi esimene väikeladude kompleks Eestis, mis on varustatud taastuvenergialahendustega. Kompleksi energiatarbesse panustavad fassaadil paiknevad elektrit tootvad päikesepaneelid ning valgustuses on kasutatud vaid energiasäästlikke LED lahendusi. Lisaks on kõik laoruumid loodud hoidma minimaalselt 8-kraadist sisetemperatuuri, kuhu vajadusel saab lisada õhksoojuspumba. Taastuvenergialahendused aitavad säästa hoone ülalpidamiskuludelt ning on ka keskkonnasõbralikud.

Uuendusliku lahendusena on laoruumide rentnikele loodud spetsiaalne nutirakendus, millega saab kaamerate vahendusel jälgida nii oma lao juures toimuvat kui juhtida ja kontrollida distantsilt, kes lao-alale siseneb.

Ka laopindade rentimine käib kaasaegselt ja lihtsalt läbi Kookoni veebilehel oleva digilahenduse, kus saab sõlmida lepingu, tasuda deposiidi ning seejärel juba järgmisel päeval ligipääsu üüritud laoruumile.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806