20 oktoober 2016
Jaga lugu:

Euroopa Keskpank: intressimäärad võivad veelgi langeda

Foto: Raul Mee

Euroopa Keskpanga baasintressimäärad püsivad praegusel või madalamal tasemel pikema aja vältel ja tunduvalt kauem, vahendas Eesti Pank täna.

Tänasel istungil otsustas Euroopa Keskpanga nõukogu säilitada põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäärana 0,00%, laenamise püsivõimaluse intressimäärana 0,25% ning hoiustamise püsivõimaluse intressimäärana –0,40%. Nõukogu eeldab jätkuvalt, et Euroopa Keskpanga baasintressimäärad püsivad praegusel või madalamal tasemel pikema aja vältel ja tunduvalt kauem, kui tehakse netovaraoste.

Mittestandardsete rahapoliitiliste meetmetega seoses kinnitab Euroopa Keskpanga nõukogu, et igakuiseid varaoste 80 miljardi euro ulatuses jätkatakse kuni 2017. aasta märtsi lõpuni või vajaduse korral kauem ning igal juhul seni, kuni inflatsiooni areng on Euroopa Keskpanga nõukogu hinnangul püsivalt kohandunud kooskõlas nõukogu inflatsioonieesmärgiga.

Negatiivne hoiustamise intressimäär ja võimalus selle jätkuvaks languseks tekitab survet ärikinnisvaraturule. Juba praegu on nõudlus investeerimisobjektide järele oluliselt kõrgem, kui pakkumine. Pakkumist ületav nõudlus võimaldab rahavooga kinnisobjektide müüjail küsida tootluse numbreid kahandavat hinda. 2015. aastal toimusid Tallinna bürookinnisvara tehingud 6% tootluse tasemel.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee